Naujienos

Ar miegojimo poza gali sukelti pečių skausmą?

Ar miegojimo poza gali sukelti pečių skausmą?

Kalbant apie miego kokybę, ypatingai svarbu laiku išvengti ilgalaikių problemų, o jų sprendimui tiesiog būtina surasti priežastis. Beje, daugelis, kenčiančių bemieges naktis, dienomis sugeba rasti būdų, kaip prisitaikyti ir nejausti didelio diskomforto, tačiau greičiausiai tai dar nereiškia, kad skausmas praeis savaime, o poilsis vėl taps visavertis.

Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, jog kūno padėtis gulint lovoje turi įtakos pečių skausmo intensyvumui.

4 dažniausios priežastys, sukeliančios pečių skausmą miego metu:

  1. Miegantiems ant šono skausmą dažniausiai sukelia bursitas (bursos – sąnario tepalinio maišelio) – uždegimas, kuris išsivysto sąnaryje, tarp sausgyslės ir kaulo arba odos esančiame tepaliniame maišelyje. Jis kyla sąnariuose, kurie dažnai atlieka pasikartojančius judesius. Nuolatinio traumavimo metu bursos gleivinė sustorėja, atsiranda patinimas ir skausmas. 
  2. Kita problema, galinti sukelti peties skausmą naktį, yra bicepso sausgyslių uždegimas. Pasikartojantys peties judesiai tai pat gali turėti įtakos. Bicepso tendinopatija gali sukelti aštrius skausmus rankoje, atliekant tam tikrus judesius, pavyzdžiui, siekiant už nugaros.
  3. Rotatoriaus manžetės pažeidimai dažniausiai susiję su sausgyslių plyšimu. Rotatoriaus manžetę sudaro keturi raumenys, kurie susijungia sausgyslėmis ir apjungia žastikaulio kaulą su pečių mentimis. Manžetė užtikrina pečių stabilumą ir leidžia judėti. Bet kurio iš keturių raumenų pažeidimas gali sukelti uždegimą, patinimą ir bendrą peties skausmą. Rotatoriaus manžetės plyšimai yra labai dažna problema, kuri gali atsirasti nukritus arba pakėlus ką nors per sunkaus ar per greitai. Tačiau dauguma pažeidimų atsiranda, kai laikui bėgant sausgyslės nusidėvi.
  4. Kita dažna problema – sustingęs petys, kai peties sąnario jungiamasis audinys sustorėja ir tai sutrikdo judėjimą. Kas tiksliai veda prie šios būklės, nežinoma. Rizika padidėja, kai kūno dalis ilgą laiką buna įmobilizuota po traumos ar operacijos. Įtakos gali turėti ir diabetas.

Miego padėties optimizavimas gali labai padėti:

  • venkite miegoti ant pažeisto peties;
  • naudokite pagalvę. Daugelis iš mūsų miegodami keičia pozas. Jei nerimaujate dėl to, kad sukatės ant skaudančio peties, pabandykite padėti pagalvę taip, jog to negalėtumėte padaryti;
  • išlikite aktyvūs. Reguliarūs pratimai pagerins kraujotaką, o tai padės peties raumenims ir sausgyslėms greičiau išgyti. Be to, švelnūs tempimo ir kiti pratimai padės sumažinti skausmą;
  • žinokite savo ribas. Dieną venkite veiklos, kuri gali dar labiau susargdinti pečius;
  • praktikuokite gerus poilsio įpročius. Laikykitės reguliaraus miego grafiko. Prieš pat einant į lovą išjunkite televizorių, kompiuterius, telefonus ar kitus ekranus. Vakare venkite kofeino, nikotino ir alkoholio.

5 pagrindiniai prevencijos patarimai:

Yra keletas žingsnių, kurių galite imtis, kad pečiai būtų stiprūs ir sveiki. Štai keletas
pasiūlymų:

  1. jei įmanoma, venkite pasikartojančių judesių. Tokie, kaip kėlimas ir metimas, gali įtempti sąnarį;
  2. darykite pertraukas. Jei ketinate atlikti pasikartojančius judesius kaip savo darbo ar sporto dalį, būtinai reguliariai atsikvėpkite;
  3. tempimo pratimai užtikrins, kad raumenys bus stiprūs ir leis apsaugoti sąnarį bei padės išvengti sužalojimų;
  4. sunkiems kroviniams naudokite keltuvą arba karutį. Tai gali sumažinti pečių įtampą, keliant ar nešant;
  5. jei peties skausmas nepraeina arba sustiprėja, kreipkitės į gydytoją ortopedą- traumatologą. Svarbu tinkamai diagnozuoti savo būklę, kad gautumėte geriausią gydymą. Specialistas įvertins Jūsų skaudančią vietą ultragarsu, rentgenu arba MRT ir sudarys gydymo planą.