Ar rinkdamiesi avalynę visuomet didžiausią dėmesį teikiate jos patogumui? Neretai pirmenybė teikiama vizualiniam aspektui ir kitiems parametrams, tačiau retas susimąsto, kokią svarbą kasdien dėvima avalynė turi žmogaus organizmui. Renkantis avalynę, svarbu įvertinti, ar ji nėra per siaura ar plati, per didelė ar ankšta, nes kiekvienu atveju sukeliamas stresas organizmui.
„Pėdų skausmas nėra normalu ir neturėtų būti ignoruojamas. Bėgant, epizodiškai mūsų pėdos patiria nuo trijų iki septynių kartų didesnį nei mūsų kūno masė, krūvį”, – sako pėdų ir čiurnų srityje specializuojantis gydytojas ortopedas traumatologas Giedrius Mazarevičius.
„Nuo pėdų taisyklingo funkcionavimo, raiščių stabilumo, sąnarių mobilumo bei raumenų būklės priklauso mūsų laikysena, eisena, savijauta. Nepatogi ar neteisingai pasirinkta avalynė, ilgas stovėjimas, nepakankamas fizinis aktyvumas ar netinkamai pasirinktas sportas, aktyvi veikla, gali sukelti pėdų problemas, kurios sulėtina mūsų žingsnį dėl skausmo.”
UAB „Ortopro“ gydytojai ortopedai traumatologai gydo pacientus, kenčiančius nuo pėdų skausmo. Viena iš priemonių – individualūs avalynės įdėklai.
“Individualiai pagaminti įdėklai koreguoja nepakankamą skersinį ir išilginį pėdos skliautą, palengvina kulno srities skausmą ir (arba) padeda kompensuoti pirštų sąnarių deformacijas, suteikia atramą jūsų pėdai būtent ten, kur to reikia, ir yra suformuoti taip, kad atitiktų pėdų kontūrus ir dydį” – teigia gyd. Giedrius Mazarevičius.
Individualūs įdėklai gaminami iš kompozicinės polimerinės medžiagos EVA, kuri pasižymi lengvumu, atsparumu šalčiui, neperšlampama, komfortiška. Galima rinktis skirtingų minkštumų ir pritaikyti prie skirtingų poreikių, taip pat galima pritaikyti trijų sluoksnių medžiagas, kas leidžia turėti skirtingų minkštumų zonas ir dar labiau padidinti komfortą pėdoms.
Ortopro klinikos “3D Motion Lab” laboratorijoje taip pat galima atlikti ir biomechaninius eisenos tyrimus, kurie padės geriau įvertinti kiekvieno paciento individualią eisenos specifiką ir svarbius parametrus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis avalynę ar pritaikant ortopedinius vidpadžius. Šio tyrimo metu galima pamatyti kaip pasiskirsto krūvis tiriamojo kojų paduose jam stovint ir vaikštant, nustatyti spaudimo taškų pasiskirstymą, taip pat yra užfiksuojamas pėdos skliauto tipas, pronacija (pėdos pasukimas į vidinę dalį).