Naujienos

Plokščiapadystė

Ortopro plokščiapadystė

Jeigu pastebite, jog Jūsų pėdų vidiniai skliautai yra priploti prie žemės, o atsistojus jie visiškai nuo jos nepakyla, gali būti, kad problema, nuo kurios kenčiate yra plokščiapadystė. Gan dažnai pasitaikanti ir neskausminga, ji gali atsirasti tokiu atveju, jeigu vaikystėje pėdų skliautai pakankamai neišsivysto. Taip pat tam įtakos turi patirtos traumos bei su amžiumi mažėjantis organizmo atsparumas stresui.

Plokščiapadystės simptomai

Be aukščiau minėtų, svarbu atkreipti dėmesį į pėdų skausmą, ypač kulno, skliauto srityje, kuris sustiprėja po fizinės veiklos, bei vidinės dalies patinimą.

Rizikos veiksniai

  • Nutukimas;
  • Pėdos arba kulkšnies traumos;
  • Reumatoidinis artritas;
  • Senėjimas;
  • Diabetas.

Kaip gydoma plokščiapadystė?

Jeigu šis sindromas nėra skausmingas, dažniausiai gydymas nėra skiriamas. Vis dėlto, jeigu plokščios pėdos sukelia skausmą arba nepatogumą, rekomenduojama pasitelkti vieną iš šių būdų:

  • Pėdos skliauto stabilizavimo priemonės. Tokie prietaisai gali padėti sumažinti jaučiamą skausmą ir nepatogumą. Jie gali būti pagaminami atsižvelgiant į kiekvieno kliento pageidavimus bei pėdų linkius. Žinoma, tokios priemonės nepašalina plokščiapadystės, tačiau suteikia daugiau patogumo vaikštant.
  • Tempimo pratimai. Kai kurie žmonės su plokščiomis pėdomis turi trumpesnę Achilo sausgyslę, kurios pasitelkimas tempimo pratimų metu gali turėti įtakos ir minėtos problemos sprendimui.
  • Stabilizuojantys batai. Jeigu mėgstate daug vaikščioti bei norite nuolatos jaustis tvirtai, rekomenduojame išbandyti aukštos kokybės ortopedinę avalynę, kuri yra tvirta, prilaikanti pėdas bei pagaminta iš specialių medžiagų.
  • Fizinė terapija. Šiais laikais daugelis, aktyvų gyvenimo būdą vystančių žmonių mėgsta bėgioti. Plokščios pėdos, užsiimant šios rūšies sportu, gali būti susijusios su didesne traumų tikimybe, o norint to išvengti, svarbu pasirinkti tinkamą avalynę bei reguliariai konsultuotis su fizinės terapijos specialistu.

Norite, kad plokščiapadystė sukeltų mažiau diskomforto bei netrukdytų judėti laisvai? Rekomenduojame išbandyti pagal individualius reikalavimus sukurtus avalynės gaminius ir įvairių rūšių ortopedinius įdėklus, su kuriais kiekvienas žingsnis taps itin lengvas!