PRP regeneracinė terapija – tai pastaruoju metu daug dėmesio sulaukianti medicinos sritis, didinanti žmogaus gebėjimą
atsistatyti po įvairių traumų ir ligų, naudojant savo paties apdorotas ląsteles, audinius, kraują ir kt.
Somatinių ląstelių terapija koncentruoja paties paciento didelę atkuriamąją galią turinčius trombocitus, kurie yra suleidžiami į pažeistą vietą. Tokiu būdu išvengiama sąnarių skausmo ir uždegimo, pvz., osteoartrito, slopinami raumenų bei raiščių pažeidimai.
Trombocitais praturtintos plazmos (PRP) terapija padeda atkurti pažeistus audinius ir palengvinti simptomus dėl augimo faktorių.
Trombocitai, kurių yra nuo 100 000 iki 400 000 viename milimetre kraujo, susirenka traumos vietoje, kad sustabdytų kraujavimą, kai kraujagyslės pažeidžiamos, ir daro didžiulę įtaką gijimo procesui, iš naujo augindami audinius.
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai medicinos pažanga vyksta neregėtu tempu, PRP ir PRF injekcijos įgijo didžiulį populiarumą
PRP yra koncentratas, kuris vėl patekęs į organizmą skatina regeneracijos ir gijimo procesus, pvz., esant kremzlės pažeidimui, sausgyslių uždegimui ir pan.
PRP turi šias esmines charakteristikas: skatina ląstelių augimą, dalijimąsi ir formavimąsi, stimuliuoja fibrolastų migraciją į pažeidimo vietą; padeda formuoti naujas kraujagysles ir gerina kraujo tiekimą pažeistiems audiniams; padeda audinių regeneracijai ir žaizdų gijimui.
Kuo skiriasi PRP ir PRF injekcijos, skaitykite kitame mūsų straipsnyje.
Kam naudinga PRP procedūra?
Traumas patyrę sportininkai ir aktyvūs skausmą kenčiantys asmenys gali pasinaudoti PRP ar PRF injekcijų gydomosiomis savybėmis. Padeda esant:
- artrozei;
- bursitui;
- tendinitui;
- raumenų sužalojimams;
- raiščių pažeidimams;
- sausgyslių sužalojimams.
Daugelis raumenų ir kaulų traumų atsiranda aplink sąnarius. Šie sužalojimai gali atsirasti staiga arba laikui bėgant dėl per didelio tam tikro sąnario apkrovos. Pagal išsamų gydymo planą PRP injekcijos padeda sumažinti skausmą ir pagerinti mobilumą.
Sveikata – svarbiausia
PRP procedūra yra veiksminga alternatyva priešuždegiminiams vaistams, opioidams, kortizono injekcijoms ir netgi gali padėti išvengti operacijos. Tačiau pirmasis žingsnis – jūsų sveikatos apžvalga.
Yra keletas kontraindikacijų PRP injekcijoms, kurias tikrina gydytojas. Tam tikros būklės gali neleisti saugiai sušvirkšti PRP, pavyzdžiui, anemija, kraujavimo ar krešėjimo sutrikimai, gydymas antikoaguliantais ir kt. Dėl tam tikrų odos ligų injekcijos taip pat gali būti laikomos nesaugiomis.
Beje, kad galėtumėte greitai grįžti prie mėgstamos veiklos, po PRP procedūrų kaip svarbi gydymo plano dalis dažniausiai paskiriamas kineziterapijos kursas.