Naujienos

Tamsioji kelio įtvarų pusė: kokie pavojai kyla dėvint kelio įtvarą?

Tamsioji kelio įtvarų pusė: kokie pavojai kyla dėvint kelio įtvarą?

Kelio įtvarai dažnai skiriami arba rekomenduojami asmenims, kurie susiduria su kelio skausmu ar disfunkcija. Nors jie gali suteikti kelio sąnariui atramą ir stabilumą, svarbu žinoti apie galimus kelio įtvaro naudojimo trūkumus ir riziką. Šiame straipsnyje aprašysime galimas rizikas dėvint kelio įtvarus.

Pagrindiniai 5 pavojai dėvint įtvarą:

  1. Kelio įtvaras neturėtų būti naudojamas kaip reabilitacijos pakaitalas. Jei jaučiate kelio skausmą, svarbu pasikonsultuoti su ortopedu traumatologu, kad būtų nustatyta pagrindinė skausmo priežastis ir paskirtas tinkamas gydymas. Kelio įtvaras turėtų būti naudojamas tik kaip papildoma, o ne pagrindinė gydymo priemonė.
  2. Dėvint įtvarą laikui bėgant gali susilpnėti aplink kelį esantys raumenys. Kadangi kelio įtvaras suteikia atramą, raumenys gali pasidaryti ne tokie aktyvūs ir susilpnėti. Tai gali lemti dar didesnį kelio nestabilumą ir silpnumą. Norint šito išvengti, svarbu kelio įtvarus naudoti tik skausmą sukeliančios veiklos metu. Neturėtumėte jo nešioti užsiimdami veikla, kuri paprastai jums nesukelia skausmo. Be to, šios raumenų susilpnėjimo problemos galite išvengti, reabilitacijos programos metu atlikdami stiprinimo pratimus. Kai kuriems žmonėms, atsigaunantiems po kelio traumos, gali būti sunku jėgos treniruotes įtraukti į savo kasdienę veiklą. Tačiau tai padaryti svarbu, kad nesusilpnėtų raumenys. Kineziterapeutas gali sudaryti konkrečių pratimų programą, kuri padės išlaikyti jėgą kelio įtvaro nešiojimo metu.
  3. Kita galima kelio įtvarų problema – diskomfortas arba dirginimas. Įtvaras gali trintis į odą ir ją dirginti. Tai ypač problemiška gali būti asmenims, kurie kelio įtvarą turi nešioti ilgą laiką, pavyzdžiui, sportininkams, naudojantiems įtvarą varžybų ar treniruočių metu. Šiuo atveju svarbu pasirinkti gerai paminkštintą ir iš orui pralaidžių medžiagų pagamintą kelio įtvarą.
  4. Įtvaras sumažinti kai kurių juos dėvinčių žmonių judesių amplitudę. Taip gali atsitikti dėl įtvaro teikiamos atramos ir stabilumo, glisavo ruožtu galinčių riboti natūralų kelio judesį. Nors stabilizuojančios įtvaro ypatybės naudingos po traumos atsigaunantiems asmenims, kuriems reikia papildomos atramos, sportininkams tai gali trukdyti, nes jiems būtina nesuvaržyta judesių amplitudė. Visus šitokius galimus ribojimus svarbu aptarti su savo kineziterapeutu arba gydytoju ir pasirinkti tokį kelio įtvarą, kuris leistų pakankamai laisvai judėti.
  5. Pernelyg pasikliaujant kelio įtvaru tapti per daug priklausomam nuo kelio įtvaro teikiamos atramos ir sutrikdyti visavertę reabilitaciją. Tai gali lemti nepakankamą gijimo pažangą ir laikui bėgant net pabloginti kelio sąnario būklę. Kelio įtvarą svarbu naudoti kaip reabilitacijos ir jėgos treniruočių priedą, o ne kaip jų pakaitalą.