Ortopedo traumatologo konsultacija

*kai pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) pasirenka papildomas ir/ar brangiau kainuojančias paslaugas, priemones, komforto sąlygas: pacientui užtikrinamas paslaugos suteikimo operatyvumas, individualus dėmesys paciento poreikiams, jo komfortui, naudojami geresni/brangesni vaistai. Sudaromos aukščiausios kokybės psichologinės ir fizinės komforto sąlygos.

Gydytojo ortopedo traumatologo paslaugos

Mūsų raumenų ir kaulų sistema, sudaryta iš kaulų, raumenų, sąnarių ir raiščių, yra atsakinga už mūsų kūno judėjimą ir atramą. Bet koks šios sistemos pažeidimas ar sužalojimas gali sukelti skausmą, diskomfortą ir sumažinti mobilumą. Gydytojas ortopedas traumatologas yra medicinos specialistas, pagrindinį dėmesį skiriantis kaulų ir raumenų sistemos traumų ir sutrikimų diagnostikai, gydymui ir prevencijai.

Gydytojo ortopedo traumatologo paslaugos „OrtoPro“ klinikoje apima:

 • diagnostiką,
 • gydymo plano parengimą,
 • reabilitaciją ir prevenciją, kaip išvengti traumų arba sustabdyti lėtinių ligų, tokių kaip osteoartritas, progresavimą.

Klinikoje dirbantys ortopedai traumatologai diagnostikoje:

 • naudoja rentgeninius tyrimus, kurie atliekami klinikoje, bet nėra kompensuojami Ligonių kasų (šis tyrimas atliekamas tik Vilniaus klinikoje);
 • naudoja sąnarių ir minkštųjų audinių ultragarsinį tyrimą (dauguma Vilniaus ir Klaipėdos klinikų gydytojų atlieka šiuos tyrimus);
 • jei reikalinga magnetinio rezonanso tomografija (MRT tyrimas), pacientą siunčia į kitas įstaigas (ši paslauga su klinikos siuntimais yra apmokama Ligonių kasų).

Ortopedai traumatologai taip pat atlieka:

 • sąnarių ir minkštųjų audinių punkcijas, skysčio išsiurbimą;
 • kraujo plazmos (PRF) injekcijas;
 • hialurono rūgšties injekcijas;
 • vaistinių preparatų injekcijas;
 • gipsavimą.

Kada turėčiau kreiptis į ortopedą traumatologą?

Skausmas ir diskomfortas

Viena dažniausių apsilankymo pas gydytoją ortopedą priežasčių yra raumenų ir kaulų skausmas ir diskomfortas. Skausmas gali būti ūmus arba lėtinis ir gali paveikti bet kurią kūno dalį, pvz., nugarą, kaklą, pečius, klubus, kelius ar kulkšnis. Be to, skausmą gali sukelti traumos, pervargimas, nusidėvėjimas arba tokios pagrindinės ligos kaip artritas ar osteoporozė. Ortopedai traumatologai yra ekspertai, gebantys diagnozuoti pagrindinę skausmo ir diskomforto priežastį ir nurodyti veiksmingas gydymo galimybes, įskaitant vaistus, kineziterapiją, fizioterapiją ir, jeigu reikia, operaciją.

Ribotas judumas ir judesiai

Jei patiriate sunkumų atlikdami tokius kasdienius veiksmus, kaip vaikščiojimas, lipimas laiptais ar daiktų kėlimas, gali tekti kreiptis į ortopedą traumatologą. Judumą ir veiksmus gali apsunkinti sužalojimai ar ligos, turinčios įtakos raumenų ir kaulų sistemai, pvz., lūžiai, patempimai, raiščių plyšimai, osteoartritas, reumatoidinis artritas ir sausgyslių uždegimas. Ortopedas traumatologas gali įvertinti jūsų būklę ir rekomenduoti tinkamas gydymo priemones jūsų, kad judumui pagerinti.

Deformacijos

Raumenų ir skeleto sistemos deformacijos, pvz., dubens, kelio sąnarių pakitimai, stuburo iškrypimas ar šleivapėdystė, gali sukelti diskomfortą, skausmą ir riboti judumą. Šios deformacijos gali būti įgintos arba atsirasti dėl traumų, ligų ar netinkamos laikysenos. Ortopedas traumatologas gali įvertinti jūsų būklę ir rekomenduoti tinkamas gydymo priemones, tokias kaip įtvarai, gipsas ar operacija, kad ištaisytų deformaciją ir pagerintų jūsų gyvenimo kokybę.

Sporto traumos

Sportininkams ir aktyviai sportuojantiems asmenims gresia didesnė sporto traumų, tokių kaip patempimai, plyšimai, lūžiai ir išnirimai, rizika. Šias traumas gali sukelti pervargimas, stiprus fizinis kontaktas (susidūrimai) ar netaisyklingai atliekami veiksmai. Ortopedai traumatologai yra patyrę sportinių traumų srityje ir prireikus gali pasiūlyti veiksmingų gydymo būdų.

Su darbu susijusios traumos

Profesinės traumos gali ištikti bet kurią kūno dalį, įskaitant raumenų ir kaulų sistemą. Sužalojimai gali atsirasti dėl pasikartojančių judesių, per didelio krūvio ar nelaimingų atsitikimų. Ortopedai traumatologai gali įvertinti jūsų būklę ir rekomenduoti tinkamus gydymo būdus, pavyzdžiui, poilsį, reabilitaciją ir, jei reikia, operaciją, kad padėtų atsigauti ir grįžti į darbą.

Sąnarių skausmas ir nelankstumas

Sąnarių skausmas ir nelankstumas gali būti tokių lėtinių ligų, kaip osteoartritas, reumatoidinis artritas ir podagra, požymis. Šios ligos gali sukelti sąnarių uždegimą ir pažeidimus, pasireiškiantį skausmu, tirpimu ir sumažėjęs judumu. Ortopedas traumatologas gali diagnozuoti įsisenėjusią ligą ir, jei reikia, rekomenduoti tinkamą gydymą, pavyzdžiui, vaistus, injekcijos, reabilitaciją ir operaciją.

Tirpimas ir dilgčiojimas

Rankų, plaštakų, kojų ar pėdų tirpimas ir dilgčiojimas gali būti nervų pažeidimo ar užspaudimo požymis. Be to, šiuos simptomus gali sukelti tokios ligos kaip riešo kanalo sindromas, išialgija ir disko išvarža. Ortopedai traumatologai gali įvertinti jūsų simptomus ir rekomenduoti tinkamus gydymo būdus, pvz., vaistus, reabilitaciją ir operaciją, arba nukreipti pas kitos specializacijos gydytoją.

Ankstesnis gydymas nebuvo sėkmingas

Tarkime, anksčiau jums gydė kokią nors raumenų ir kaulų sistemos ligą (vaistais, reabilitacija ar operacija), tačiau vis tiek jaučiate skausmą ar jūsų judumas ribotas. Tokiu atveju galbūt laikas kreiptis į ortopedą traumatologą. Šis specialistas įvertins jūsų būklę ir rekomenduos pakartotinę reabilitaciją, alternatyvius gydymo būdus, pavyzdžiui, minimaliai invazinę operaciją ar sąnarių keitimo operacija, kad padėtų jums pasiekti geresnių rezultatų ir pagerintų gyvenimo kokybę.

Jei norite gauti kitą nuomonę apie paskirtą operacinį ar kitokį gydymą

Jei jau lankėtės pas ortopedą traumatologą ir jums paskyrė operacinį gydymą, galite pasikonsultuoti kitu su šios srities specialistu ir išklausyti dar vieną nuomonę, kuri padės jums apsispręsti.