Ortopediniai įtvarai – kas tai ir kada jų reikia?

Ortopediniai įtvarai – tai efektyvi pagalba spręsti skausmo skirtingose kūno vietose problemas. Įtvarai prilaiko pažeistus, traumuotus ar nuo įvairių uždegimų kenkiančius sąnarius, patemptus raumenis, todėl judesiai tampa laisvesni ir mažiau skausmingi.

Kaip įsigyti ortopedinius įtvarus?

Ortopedinius įtvarus vaikams ir suaugusiems galite įsigyti Ortopro klinikos el. parduotuvėje www.ortopro.lt. Taip pat mielai lauksime Jūsų atvykstant į fizines "Ortopro" parduotuves Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Laukiame Jūsų!

Kokie populiariausi ortopediniai įtvarai?

Nugaros įtvarai

Jei reikia apsaugoti juosmens slankstelius, nugaros įtvaras kaip tik Jums. Patyrus nugaros traumą, tokia priemonė gali padėti atpalaiduoti stuburą. Naudojant nugaros įtvarą, kūnas gali būti tinkamai ištiesintas. Ypač naudinga keliant sunkius daiktus. Nugaros įtvarai yra skirtingos stabilizacijos, kuri priklauso nuo traumų ir lėtinių ligų sudėtingumo ar laikysenos pokyčių. Todėl būtina pasitarti su gydytoju ar kineziterapeutu.

Čiurnos įtvarai

Jeigu jūs patyrėte čiurnos traumą, tai įtvaras gali pagelbėti. Jis dažniausiai naudojamas skausmui ir diskomfortui malšinti bei siekiant išvengti pakartotinio sužalojimo. Čiurnos įtvarai yra skirtingos stabilizacijos - nuo stiprios iki lengvos kompresijos. Pritaikyti dėvėti kartu su avalyne, todėl netrukdys vaikščioti.

Kelių įtvarai

Galima teigti, kad jie populiariausi. Žmonės dažnai patiria kelio sužalojimus, taip pat vėlesniame amžiuje neretai susergama sąnario osteoartritu. Naudojami sąnario ir raiščių sužalojimams gydyti arba uždegiminio skausmo malšinimui. Kelio įtvarų yra įvairių, todėl pasirinkimas gali būti sudėtingas. Kad būtų parinktas tinkamas, visada rekomenduojame pasitarti su gydytoju, kineziterapeutu ar mūsų specialistu.

D.U.K


Kokios ortopedinių įtvarų kainos?

Kainos svyruoja nuo 12 Eur iki 100 Eur, bet vidutinė populiariausių gaminių kaina yra 20-30 Eur. Vertė priklauso nuo gaminio sudėtingumo, stabilizacijos laipsnio, medžiagiškumo. Labiau stabilizuojantys (su lankstais, šoninėmis spyruoklėmis ar sutvirtinimais) – brangesni. Medžiagiškumas taip pat yra labai svarbus ir turi įtakos kainai: megzti, kvėpuojančios medžiagos taip pat - brangesni. Jei planuojate dėvėti įtvarą ilgesnį laiką, rekomenduojama įsigyti komfortiškesnį ir kvėpuojantį.


Ar ortopediniai įtvarai gali būti kompensuojami Ligonių kasų?

Kai kuriais atvejais, sergant tam tikromis ligomis ar patyrus traumas, įtvarai yra kompensuojami Ligonių kasų. Su kompensacijos tvarka galite susipažinti čia.


Ar ortopediniai įtvarai gali būti kompensuojami Sveikatos draudimo?

Šiuo atveju turite skaityti savo Sveikatos draudimo taisykles. Kai kuriais atvejais, su gydytojo siuntimu, jei tai yra paskirta ir yra gydymo plano dalis, draudimo įmonės kompensuoja ortopedinių įtvarų kainą.


Ar galima plauti ortopedinius įtvarus?

Rekomenduojame įtvarus plauti rankomis ir džiovinti natūraliai, kad nepažeistumėte gaminio elastingumo. Įsigiję prekę visada skaitykite instrukciją ir pažiūrėkite į ženklinimą gaminio etiketėje. Kai kurias medicinines priemones galima skalbti skalbimo mašinoje.