Vaikų gydytojas ortopedas traumatologas

Gydytojas konsultuoja vaikų ortopedijos – traumatologijos klausimais.

Profesinio domėjimosi sritis, atliekamos operacijos: terminių traumų ir žaizdų gydymas, transplantacijos ir plastinės operacijos. Odos persodinimas, randų, kontraktūrų, sausgyslių ir defektų plastinės operacijos, Versajet hidrochirurgija, kaulų lūžių operacinis gydymas (repozicijos, įvairios osteosintezės).

Išsilavinimas:

  • 2003 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą su pagyrimu ir įgijo gydytojo pediatro diplomą.
  • 2008 m. baigė Vilniaus universiteto vaikų chirurgijos rezidentūrą ir įgijo medicinos gydytojo bei vaikų chirurgo kvalifikaciją.

Narystės:

  • Lietuvos vaikų chirurgų draugijos narys.
  • Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos narys.
  • Lietuvos (suaugusiųjų) ortopedų-traumatologų draugijų narys.

Kvalifikacijos kėlimas:

Kvalifikaciją kėlė Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos rengiamuose seminaruose, konferencijose, Lietuvos (suaugusiųjų) ortopedų-traumatologų draugijos rengiamuose seminaruose, konferencijose, suvažiavimuose, Lietuvos žaizdų gydymo asociacijos rengiamose konferencijose, Krizių tyrimo centro mokymuose, kursuose, 2006 m. kvalifikacijos tobulinimosi kursuose ECPB Workshop, 2013 m. EPOS kursuose vaikų ortopedams-traumatologams.

Vaikams fizinis krūvis būtinas kiekvieną dieną

Pastaraisiais dešimtmečiais vaikų bei paauglių pramogų ir laisvalaikio pobūdis labai pasikeitė – tapo kur kas fiziškai pasyvesnis. Tą patvirtina gausūs moksliniai tyrimai. Vaikai, kurie praleidžia daug laiko prie televizoriaus, skaitydami, besimokydami ar žaisdami kompiuterinius žaidimus, patenka į padidėjusios rizikos grupę (nutukimas, per didelis arterinis kraujo spaudimas, kaklo ir juosmens skausmai, nenormali laikysena, dažnesni funkciniai negalavimai ir pan.).

Fizinis krūvis didina raumenų masę, apimtį, jėgą ir stangrumą. Sausgyslės ir raiščiai sustiprėja, tampa elastingi, pakelia didesnį krūvį. Augančio žmogaus organizme kaulų mažėja, nes jie suauga vienas su kitu. Naujagimis turi apie 400 kaulų, ikimokyklinukas – apie 300, o suaugęs žmogus – 208. Visi ikimokyklinuko kaulai yra minkšti ir elastingi, nes kremzlinio audinio juose yra daugiau nei kaulinio. Vaikui augant kauluose mažėja vandens, ir jie vis labiau prisisotina mineralinių medžiagų. Tinkamas kaulų vystymasis yra glaudžiai susijęs su vaiko fiziniu aktyvumu – taisyklinga skeleto struktūra susiformuoja tik jį veikiant gniuždymo ir tempimo jėgoms. Būtina parinkti subalansuotą krūvį, nes tiek neveiklumas, tiek per didelis aktyvumas gali būti netinkamo kaulų vystymosi ir deformacijų priežastis.

Kiek laiko augančiam žmogui per dieną reikia užsiimti fizine veikla?

Fizinio aktyvumo (FA) ar treniruočių trukmė išreiškiama minutėmis. Tai individualus dydis, kintantis priklausomai nuo FA intensyvumo ar (ir) veiklos rūšies. Pasaulio sveikatos organizacijos ir kai kurių valstybių FA rekomendacijose nurodoma, kad siekiant padidinti aerobinį pajėgumą ir pagerinti sveikatą suaugusiesiems būtina ne mažiau kaip 30 min. FA per dieną, o vaikams ir paaugliams – ne mažiau kaip 60 min. Per savaitę šis dydis suaugusiesiems turėtų sudaryti ne mažiau nei 150 min., o vaikams ir paaugliams – 300 min. Deja, tenka pripažinti, kad šios rekomendacijos yra minimalios ir daugelis pažangių pažiūrų ekspertų siūlo jas didinti. Norint pasiekti reikiamą širdies susitraukimų dažnį, kvėpavimo intensyvumą, kraujotakos, medžiagų apykaitos ir kitų procesų suaktyvėjimą, būtinas ne trumpesnis nei 10 min. FA. Kitu atveju visos organizmo sistemos nespėja deramu pajėgumu sureaguoti ir neįvyksta būtini fiziologiniai pokyčiai, kurie per ilgą laiką ir sistemingas fizines veiklas teigiamai veikia fizinį pajėgumą ir sveikatą.