Individualūs vidpadžiai

Kam reikalingi ortopediniai vidpadžiai?

Ortopediniai vidpadžiai yra reikalingi tiems, kas jaučia pėdų, kulnų ir blauzdų
nuovargį ir skausmą, kenčia nuo įvairių įgimtų ir įgytų pėdos deformacijų. Šie įdėklai tinka
ir sveikų pėdų fiziškai aktyviems, daug vaikščiojantiems ir sportuojantiems žmonėms. paruošiami dėvėjimui.

Kas yra individualūs ortopediniai vidpadžiai?

Individualūs ortopediniai vidpadžiai - pagal individualų užsakymą gaminami ortopediniai vidpadžiai, kurie yra pritaikomi konkrečiai pėdai, todėl užtikrina optimalų komfortą ir efektyvumą.

Individualių vidpadžių gamybai naudojamos kompiuterizuotos technologijos. Pagal paciento pėdos 3D skenavimo nuotrauką modeliuojamas individualus vidpadis: atliekama supinacija arba pronacija, formuojamas skliautas ir atitaikomas tinkamas plotis ir ilgis, parenkama individualizuota medžiaga, jei reikia, modeliuojamos apkrovos sumažinimo ar paminkštinimo vietos, pakeliama kulno dalis. Konsultacijos metu gydytojas nustato jūsų pėdai reikalingo vidpadžio specifikacijas, pagal jas mūsų specialistai parengia Jūsų užsakymą. Toliau įdėklai gaminami CNC frezavimo staklėmis, šlifuojami ir parengiami dėvėti.

Kuo individualiai pagaminti ortopediniai vidpadžiai skiriasi nuo standartinių vidpadžių?

Individualiai pagaminti vidpadžiai skirti apatinių galūnių, čiurnų ir pėdų skausmams malšinti bei traumoms gydyti, taip pat – žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, diabetine neuropatija, reumatoidiniu artritu ir kt.

Pasirinkimas tarp standartinių vidpadžių ir pagal užsakymą pagamintų vidpadžių priklauso nuo jūsų pėdų sandaros ir konkrečios problemos. Pavyzdžiui, žmogui, kurio pėda normali, bet vis tiek jaučia kulno skausmus, gali padėti standartiniai vidpadžiai. O asmenims, kuriems nustatyta plokščiapėdystė, reikia pagal užsakymą pagamintų, pėdos formą atitinkančių vidpadžių. Dažniausiai pėdos nėra vienodos (tai matyti iš skirtingo batų padų nusidėvėjimo), todėl individualūs vidpadžiai abi pėdas gali koreguoti skirtingai, pagal poreikį.

Ar man reikia specialių batų?

Specialios avalynės nereikia, svarbu, kad batai būtų uždari, palaikytų formą ir turėtų pakankamai vietos vidpadžiui, kad pėda jaustųsi patogiai. Geriausia pradėti nuo laisvalaikio tipo batelių.

Ar vidpadžius turiu naudoti nuolat?

Ir taip, ir ne! Jei gydytojas vidpadžius jums skyrė kaip vieną iš sudedamųjų gydymo plano dalių, turėtumėte juos nešioti nuolat arba taip, kaip nurodė gydytojas. Kai pėdos pasijus geriau, ypatingomis progomis arba kai nereikia daug vaikščioti, galite avėti batus be vidpadžių. Jūs patys patirsite, kaip jūsų pėdos jaučiasi su vidpadžiais ir be jų.

Ar ortopedinius įdėklus turėsiu naudoti visą likusį gyvenimą?

Tai priklauso nuo priežasties, kodėl jums reikia vidpadžių. Kai kada vidpadžius reikia naudoti tol, kol jums pagerėja: pavyzdžiui, plantarinio fascito atveju vidpadžiai dėvimi 2–3 mėnesius, ir jei problema neatsinaujina, paskui jie nebereikalingi.
Nuolatinių problemų, pavyzdžiui, plokščiapėdystės, kulnikaulio ataugos ir kt., atvejais vidpadžius reikės nešioti visą laiką.

Kas kiek laiko reikia keisti jūsų gamintus vidpadžius?

Suaugusiesiems vidpadžius keisti reikia, kai šie akivaizdžiai susidėvi, įtrūksta arba kai pasikeičia pėdos forma. Vaikams naujų vidpadžių reikia, kai pėdoms paaugus nuperkate naujus batus. Jei vidpadis labai minkštas, jis susidėvi sparčiau. Keisti vidpadį reikia, kai išilginis pėdos skliautas nebefunkcionuoja tinkamai ir koja pradeda krypti į vidinę ar išorinę pusę.

Ar Valstybinė ligonių kasa kompensuoja individualių vidpadžių gamybą?

Tam tikrų ligų atveju Ligonių kasos kompensuoja visiškai arba iš dalies. Turėtumėte kreiptis į ortopedą traumatologą, kuris jus apžiūrėjęs nustatys, ar jūsų problemos atveju jums priklauso kompensacija. Jei priklauso, gydytojas išrašys siuntimą, su kuriuo galėsite atvykti pas mus arba kreiptis į mūsų klinikos gydytojus.