Siūlome medicinines priemones, naudojamas venų ligų, limfedemos bei lipedemos gydymui bei prevencijai

Venų ligomis serga maždaug kas trečias – ketvirtas suaugęs žmogus visame pasaulyje. Vyresnio amžiaus pacientų daugėja. Ilgos darbo valandos stovint ar sėdint, nėštumas, antsvoris, taip pat genetiniai veiksniai gali pakenkti normaliai gyslų ir jų vožtuvų funkcijai. Nepriklausomai nuo būklės, kompresinė terapija yra pagrindinis venų ligų gydymo būdas.

„Ortopro“ klinika kviečia įsigyti vieno iš rinkos lyderių Vokietijos gamintojo „JOBST®“ medicininių priemonių, skirtų įvairių negalavimų šalinimui ir prevencijai. Dalį gaminių rasite mūsų elektroninėje parduotuvėje, bet su didesniu asortimentu susipažinkite fizinėse parduotuvėse Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. „Ortopro“ specialistai parinks tinkamą pagal jūsų išmatavimus ir išmokys teisingai užsidėti.

Kas yra venų ligos ir kas jas sukelia?

Dažniausios ligos: apsunkusios kojos, voratinklinės venos, venų varikozė ir venų edema. Negydomos jos gali baigtis kojų opomis – tai negyjančios, atviros žaizdos, kurios dažniausiai atsiranda apie kulkšnį. Kojos tinimą gali sukelti ir giliųjų venų trombozė – rimta būklė, kai susidaręs kraujo krešulys blokuoja kraujotaką.

Kojų gyslos turi transportuoti kraują atgal į širdį: su kiekvienu žingsniu raumenų siurblys išspaudžia giliąsias venas, o vožtuvai palaiko kraujo transportavimą iš vieno gyslos segmento į kitą. Nepakankamumas reiškia, kad vožtuvai neveikia tinkamai. Užuot keliavęs atgal į širdį, kraujas kaupiasi blauzdose. Tai savo ruožtu gali sukelti venų ligas.

Kas yra limfedema bei lipedema ir kas jas sukelia?

Rankų ar kojų patinimas gali būti limfedemos požymis. Neproporcingas riebalinio audinio padidėjimas galūnėse – pirmasis ligos požymis. Nors limfedema ir lipedema yra skirtingos ligos, kompresinė terapija yra pagrindinis jų gydymo elementas. „JOBST®“ siūlo gaminius pagal individualius išmatavimus ir standartinius, skirtus įvairioms susirgimo stadijoms.

Limfedema yra ilgalaikė (lėtinė) būklė, kai limfos skystis kaupiasi audiniuose ir sukelia patinimą. Tai nutinka dėl limfagyslių nebuvimo, limfinės sistemos pažeidimo, obstrukcijos arba dėl limfinės sistemos perkrovos. Būklė iššaukia pažeistos vietos patinimą. Limfinė sistema visame kūne išsivysto lygiagrečiai su venų sistema ir padeda organizmui kovoti su infekcijomis. Ji nusausina ir išvalo skysčių perteklių bei subalansuoja, šalindama nereikalingą. Taip pat kovoja su bakterijomis, per dideliu baltymų kiekių.

Limfedema dažnai paveikia tik vieną ranką ar koją, bet gali atsirasti ir kitose kūno dalyse. Patinimas esant limfedemai yra susijęs su sunkumo jausmu, veržlumo stoka ar net skausmu.

Kompresinių priemonių dėvėjimas dieną yra būtinas, norint sumažinti patinimą ir leidžia tikėtis sėkmingo gydymo. Jei limfedema negydoma, laikui bėgant gali pablogėti. Priklausomai nuo jūsų būklės, gali prireikti ir naktinio suspaudimo, t.y. rankovės ar bandažo.

Panašiai kaip limfedema, lipedema taip pat yra ilgalaikė (lėtinė) liga, kuri pažeidžia kojas ir pasireiškia beveik išimtinai moterims. Riebalinio audinio kaupimasis sukelia diskomfortą ir skausmą. Priežastis, kodėl išsivysto lipedema - vis dar nežinoma. Tačiau tai dažnai siejama su reikšmingo svorio padidėjimo fazėmis ir hormoniniais pokyčiais, pvz., brendimu, nėštumu, kontraceptinių tablečių vartojimu ir menopauze.

Lipedema paprastai atrodo simetriškos formos ir dydžio, pažeidžia dažniausiai kojas, o kartais ir rankas. Pažeistos galūnės dažnai yra jautrios, skausmingos.

Kompresinė terapija yra pagrindė lipedemos gydymo priemonė. Kompresinių drabužių dėvėjimas gali sumažinti skausmą ir diskomfortą, taip pat palaikyti pažeistų galūnių audinius ir pagerinti judrumą.

Kaip pasirinkti  kompresines kojines?

Venų ligos turi daug tipų ir paveikia žmones, turinčius skirtingą gyvenimo būdą, įpročius ir aktyvumo lygį. „JOBST®“ kuria savo produktus, remdamiesi įžvalgomis apie pacientų poreikius. Tokiu būdu įmonės naujovės ir inovatyvūs sprendimai orientuojamos į sunegalavusiųjų žmonių individualias fiziologines savybes.

 „JOBST®“ medicininės priemonės gali būti dėvimos diskomfortui ar patinimui sumažinti ir be gydytojo paskyrimo.

Kompresiniai produktai kasdieniam naudojimui venų ligoms gydyti ir jų prevencijai:

Nuolatiniam dėvėjimui skirtos „JOBST®“ kojinės sujungia palaipsninę kompresiją ir komfortą. Siūlome universalius produktus vyrams ir moterims, tinkančius nešioti visą dieną, taip pat ypatingiems kasdieniams poreikiams pritaikytas madingų raštų produktų linijas, be to, ir jautriai odai.

„JOBST®“ universalios kompresinės kojinės sukurtos taip, kad būtų patogios nuolatiniam nešiojimui. Jos atrodo kaip įprastos, galima dėvėti prie laisvalaikio ar verslo drabužių. Gaminamos moterims (JOBST UltraSheer ir JOBST Opaque) ir vyrams (JOBST forMen )

Jei ieškote medicininių kompresinių kojinių, kurios užtikrintų gydomąjį suspaudimą, neatsisakant komforto, tuomet „JOBST Opaque“  puikiai tiks. Nepermatomos kompresinės kojinės sujungia funkcionalumą su labai minkštu ir maloniu pojūčiu. Jų rafinuotas nepermatomumas paslepia dėmes ir atrodo elegantiškai.

Naudodami skirtingus variantus nuo kojinių iki pėdkelnių iš 3 skirtingų kompresijos klasių, „JOBST Opaque“ galite derinti su skirtingais stiliais. Rafinuotas nepermatomumas ir mezgimo struktūra diskretiškai pridengia nedidelius trūkumus, o specialus minkštų siūlų mišinys užtikrina patogų kompresinį suspaudimą. Galite rinktis iš 4 skirtingų „nude“ atspalvių ir 6 madingų spalvų.

Naujam komforto lygiui „JOBST UltraSheer“ galima įsigyti su unikalia „JOBST SoftFit“ viršutine juosta.

Kojinės su unikalia „JOBST SoftFit“ technologija turi ploną silikoninį siūlą, megztą viršutinėje juostoje, kuri padeda išlaikyti kojines savo vietoje, visai neįsiskverbus į odą. Su „JOBST SoftFit“ suteikiama galimybė pereiti į naują komforto – jos itin patogios dėvėti.

„JOBST Sensitive“ kojinių iki kirkšnies šlaunų juosta buvo sukurta atsižvelgiant į patogumą pacientui. Ji pagaminta naudojant naują procesą, kai į juostą įaudžiamas silikoninis siūlas, o ne padengiamas silikonu ant audinio paviršiaus. „JOBST UltraSheer“ galima įsigyti su „JOBST Sensitive“ šlaunų juostele, užtikrinančia saugų prigludimą viršuje, nesijaudinant, kad kojinės nusmuks.

„JOBST forMen” kompresinės kojinės pagamintos iš patvaraus audinio su švelniu prisilietimo pojūčiu. Dėl glotnios apdailos jos puikiai tiks kasdienei rutinai. „JOBST forMen” kompresinės kojinės pasižymi iškilių griovelių išvaizda ir pojūčiu – puikus stiliaus ir patvarumo derinys.

„JOBST forMen Casual“ – tai kompresinės kojinės, puikiai tinkančios kasdieninei veiklai. Jos yra ypač patvarios dėl sustiprintų pado, kulno ir kojų pirštų sričių. „Dri-release” verpalai padeda išlaikyti kojas vėsias ir sausas.

Kompresiniai produktai kasdieniam naudojimui limfedemai ir lipedemai gydyti

Kasdieniniai kompresiniai produktai (kojinės, pėdkelnės, šortai, rankovės, pirštinės, bandažai, įvyniojimai) turi daryti spaudimą, reikalingą limfedemos patinimui arba lipedemos simptomams valdyti. „JOBST®“ rasite platų kompresinių drabužių asortimentą įvairioms limfedemos ir lipedemos stadijoms, taip pat įvairioms progoms ir stiliams. Nesvarbu, ar ieškote prislopintų spalvų ar norite ryškesnio stiliaus, išsirinksite sau tinkamus.

Šie kompresiniai gaminiai užsakomi individualiai pagal jūsų išmatavimus, todėl reikia kreiptis į „Ortopro“ fizines parduotuves Vilniuje, Klaipėdoje bei Šiauliuose, kad mūsų specialistai išmatuotų ir pritaikytų pagal individualius poreikius.

Kadangi venų ir limfinės ligos gali progresuoti, profilaktikos priemonių naudojimas, ankstyva diagnostika bei tinkamas gydymas, įskaitant kompresinę terapiją, yra labai svarbu.