Hialurono injekcija

Kelio sąnario senėjimo procesą galima pristabdyti

Hialuronas tai – skaidri, lipni, natūraliai organizme gaminama medžiaga. Ji viena iš svarbiausių organizmo komponentų, randama kauluose, jungiamuosiuose audiniuose, kraujyje, sąnariuose, akyse ir odoje.

Pagrindinė hialurono rūgšties funkcija – vandens sulaikymas, kad kūno audiniai būtų gerai sutepti ir sudrėkinti .

Jos dėka oda išlaiko stangrumą, sąnariai lankstumą, akys drėgmę. Hialurono rūgšties molekulė, surišdama vandenį, skatina elastino ir kolageno sintezę, apsaugo nuo laisvųjų radikalų ir padeda jaustis bei atrodyti jaunesniais.

Hialurono rūgšties kiekis mažėja prasidėjus senėjimo procesui. Sulaukus vidutinio amžiaus, jis sumažėja 50 proc. Tai gali prisidėti prie senėjimo požymių atsiradimo, įskaitant osteoartritą.

Pagalba sąnariams

Sveikame sąnaryje kaulus dengia kremzlės sluoksnis, kuris būtinas sklandiems judesiams. Sergant osteoartritu, kremzlinis sluoksnis po truputį yra ir plonėja. Dėl to sąnariai lieka neapsaugoti ir netenka buvusios mobilumo amplitudės.

Tokiu atveju galima išbandyti hialurono rūgšties injekcijas, kurios papildo natūralų kūno aprūpinimą šia gyvybinėms funkcijoms svarbia medžiaga.

Gydytojai negali numatyti, ar jums bus naudingos hialurono rūgšties injekcijos, tačiau jas skiria, kai osteoartrito simptomai nepalengvėja, vartojant skausmą malšinančius vaistus ar taikant kitus nemedikamentinius gydymo būdus.

Hialurono injekcijas taip pat dažnai išbando pacientai, kurie yra nepasiruošę kelio sąnario keitimo operacijai.

Kiek veiksmingos yra hialurono rūgšties injekcijos sergant osteoartritu?

Praktika rodo, kad kai kuriems pacientams injekcijos gali būti naudingesnės nei nuskausminamieji. Jos gali paveikti sąnarį kaip kortikosteroidai (hormonai, sintetinami iš cholesterolio).

Verta atkreipti dėmesį, jog hialurono rūgšties injekcijos vieniems žmonėms padeda labiau, kitiems – ne tiek. Mažiau veiksmingos vyresniems ir sergantiems sunkia osteoartrito forma.

Ko galima tikėtis?

„Ortopro“ klinikoje visų tipų hialurono injekcijos atliekamos vienodai. Pirmiausia gydytojas išvalo vietą. Jei kelis yra patinęs dėl skysčių, specialistas gali suleisti vietinį skausmą malšinančių vaistų ir pašalinti perteklių. Tada per tą patį dūrį suleidžiama hialurono rūgštis.

Po injekcijos vieną ar dvi dienas neturėtumėte užsiimti sunkia fizine veikla.

Šalutiniai poveikiai

Dažniausias trumpalaikis šalutinis poveikis yra nedidelis skausmas injekcijos vietoje ir skysčių susikaupimas. Įprastai simptomai praeina per kelias dienas.

Pasakykite gydytojui, jei nerimaujate dėl galimo šalutinio poveikio.

Kiti:

  • paraudimas ir jautrumas injekcijos vietoje;
  • padidėjęs standumas, patinimas ar karščiavimas (uždegimas), trunkantis 24–48 valandas po injekcijos.

Šios vietinės reakcijos gali būti gydomos pilsiu (kas tai?) ir ledu arba naudojant paprastus skausmą malšinančius vaistus.

Retesnis nepageidaujamas poveikis:

  • Alergija, įskaitant bėrimą, dilgėlinę, niežulį, veido, liežuvio ar gerklės paraudimą ir patinimą, spaudimą krūtinėje bei dusulį. Jeigu pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  • Po injekcijos sąnarys gali smarkiai „užsidegti“. Tai gali būti dėl ūminio artrito, atsirandančio dėl kristalų sąnaryje. Labai retai po injekcijos gali išsivystyti infekcija. Jei skausmas ar patinimas smarkiai padidėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  • Kiti pastebėti šalutiniai poveikiai – galvos, raumenų, gerklės skausmas, pykinimas ir į gripą panašūs simptomai.
Atsargumo priemonės

Maždaug 48 valandas po injekcijos rekomenduojama vengti įtemptos veiklos (pvz., intensyvaus sporto), sunkių daiktų kėlimo.

Daugiau informacijos rasite hialurono rūgšties informaciniame lape.