Kraujagyslių chirurgo konsultacija su echoskopavimu
Kraujagyslių chirurgas yra specialistas, diagnozuojantis ir gydantis jūsų kraujagyslių problemas. Tai apima arterijas, venas ir limfagysles. Kraujagyslių chirurgai yra šių kraujagyslių ekspertai. Jie supranta, kaip jos funkcionuoja ir kas joms gali nutikti. Kraujagyslių chirurgai padeda jums valdyti kraujagyslių ligas, kad galėtumėte gyventi ilgą, visavertį ir produktyvų gyvenimą.
Tačiau kraujagyslių chirurgai ne tik operuoja. Savo pacientams jie pataria, kaip kraujagyslių problemas spręsti įvairiais kitais būdais, tarp kurių – vaistai, dieta, mankšta ir gyvenimo būdo korekcijos.
Kraujagyslių chirurgų taikomi gydymo būdai – nuo neinvazinių procedūrų iki sudėtingų operacijų. Jie gydo arterijas ir venas visose kūno dalyse, išskyrus širdį ir smegenis (šias gydo kiti specialistai).
Jūsų pirminės sveikatos priežiūros šeimos gydytojas pas kraujagyslių chirurgą jus nukreips, jei turite sveikatos problemų, susijusių su kraujagyslėmis. Kartais tai gali būti dėl simptomo, kuris galbūt signalizuoja kraujagyslių problemą. Pavyzdžiui, kojų skausmas gali reikšti, kad sergate periferinių arterijų liga.
Be to, žmonėms, sergantiems ligomis, kurios gali turėti įtakos jų kraujagyslėms (pvz., diabetu), besiskundžiantiems aukštu kraujospūdžiu, nutukimu, rūkantiesiems gali būti naudinga apsilankyti pas kraujagyslių specialistą ir pasidaryti tyrimą.
Mūsų klinikos kraujagyslių chirurgas konsultuoja kojų venų ligų klausimais. Konsultacijos metu atlieka kraujagyslių ultragarsinį tyrimą, kuriuo nustatomi galimi pakitimai ir sudaromas gydymo planas.
Periferinių arterijų ligos ir lėtinis venų nepakankamumas yra dažniausios kraujagyslių ligos. Periferinių arterijų liga pasireiškia, kai riebalinės sankaupos ima blokuoti arterijas, o lėtinis venų nepakankamumas – tai kraujotakos sutrikimas, pažeidžiantis venas. Lėtinis venų nepakankamumas gana dažnai nediagnozuojama, jo simptomus klaidingai palaikius senėjimo požymiais.
Lėtinis venų nepakankamumas – tai kraujotakos sutrikimas, kurį sukelia venų vožtuvų kolapsas. Dėl venų vožtuvų disfunkcijos kraujas dėl gravitacijos teka atgal ir kaupiasi kojų venose. Nuolatinis kraujo kaupimasis kojų venose sukelia daugybę kraujagyslių ligų, įskaitant venų varikozę, teleangiektazijas („voratinklines“ venas), kojų sunkumą, neramių kojų sindromą, kojų mėšlungį, kojų opas ir giliųjų venų trombozę.
Pradiniai venų ligos požymiai ir simptomai yra palyginti lengvi ir gerybiniai, pavyzdžiui, kojų sunkumas, kojų skausmas, kojų patinimas, neramių kojų sindromas ir kojų mėšlungis. Daugelis žmonių šiuos požymius klaidingai priskiria senėjimui. Aiškus požymis, kad šiuos simptomus sukelia venų liga, yra tai, kad simptomai paūmėja dienos pabaigoje arba po ilgo sėdėjimo ar stovėjimo. Taip atsitinka dėl to, kad ilgai ramiai sėdint ar stovint kojų venose kaupiasi kraujas.
„Voratinklinės“ venos (maži išsiplėtusių venų ar sutrūkinėjusių kapiliarų tinkleliai odos paviršiuje) ir venų varikozė yra pirmieji akivaizdūs venų ligos požymiai. Nuolatinis kraujo kaupimasis kojų venose gali pažeisti kraujagysles, išpūsti jas. Venų varikozė yra neabejotinas lėtinio venų nepakankamumo požymis. Jei nesigydoma, ilgainiui gali atsirasti kojų patinimas, odos spalvos pakitimų, kojų išopėjimas ir giliųjų venų trombozė (kraujo krešuliai kojų venose). Atitrūkę kraujo krešuliai gali nukeliauti iki plaučių ir sukelti plaučių emboliją.
Venų varikozė labiau gresia tiems, kurių šeimos nariai yra sirgę ar serga šia liga. Riziką padidina ir tokie situaciniai veiksniai, kaip ilgas stovėjimas, sėdėjimas ir pan.
Nėštumas ir visi su tuo susiję kūno pokyčiai (ypač vėlesnėse nėštumo stadijose) – suintensyvėjusi kraujotaka, dėl augančio kūdikio padidėjęs spaudimas gimdoje ir pan. – tikrai gali stipriai padidinti apatinių galūnių venų spaudimą ir sukelti venų varikozę.