Vaikų ortopedo traumatologo konsultacija
*kai pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) pasirenka papildomas ir/ar brangiau kainuojančias paslaugas, priemones, komforto sąlygas: pacientui užtikrinamas paslaugos suteikimo operatyvumas, individualus dėmesys paciento poreikiams, jo komfortui, naudojami geresni/brangesni vaistai. Sudaromos aukščiausios kokybės psichologinės ir fizinės komforto sąlygos.
Vaikų ortopedo traumatologo procedūros, tyrimai
*kai pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) pasirenka papildomas ir/ar brangiau kainuojančias paslaugas, priemones, komforto sąlygas: pacientui užtikrinamas paslaugos suteikimo operatyvumas, individualus dėmesys paciento poreikiams, jo komfortui, naudojami geresni/brangesni vaistai. Sudaromos aukščiausios kokybės psichologinės ir fizinės komforto sąlygos.
Vaikai yra energingi. Jie mėgsta bėgioti, šokinėti, laipioti ir žaisti. Kai žmonės aktyvūs ir rizikuoja, gali įvykti nelaimingų atsitikimų ir traumų,.
Vaikai nėra maži suaugusieji, jų fiziologija skiriasi, todėl diagnozė nustatoma ir gydomi jie skirtingai nei suaugusieji. Daugumą vaikų į mūsų kliniką nukreipia jų šeimos gydytojas arba skubiosios pagalbos gydytojas. Bet tėvams svarbu žinoti, kada vaiką turėtų apžiūrėti vaikų ortopedas traumatologas ar vaikų chirurgas.
Vaikų ortopedija yra vaikų medicinos šaka, apimanti kaulų, raumenų ir sąnarių gydymą. Gydytojas ortopedas gydo visų amžiaus tarpsnių vaikus – nuo kūdikių iki paauglių, – jaučiamiems pajutus kaulų, raumenų ar sąnarių skausmus, diskomfortą ar pakitimus.
Vaikai ir paaugliai auga, todėl jų kaulų, raumenų ir sąnarių formavimasis skiriasi nuo suaugusiųjų. Todėl augimo nulemtą skausmą tėvai dažnai gali supainioti su anomalija.
Vaikų ortopedas traumatologas turi reikiamų įgūdžių kalbėtis su vaikais apie jų sveikatos būklę. Vaikų fizinė būklė skiriasi nuo suaugusiųjų, todėl gydytojui, kurio specializuoja – gydyti suaugusiuosius, sunku nustatyti diagnozę vaikui.
Vaikų ortopedai traumatologai apžiūri vaikus taip, kad šie jaustųsi ramiau ir patogiau aplinkoje, kuri iš pradžių gali sukelti nerimą ar baimę.
Klinikos vaikų ortopedai traumatologai dirba specializuotose vaikų ligoninėse, šitaip užtikrinama, kad prireikus vaikas galės gauti įvairių sričių specialistų pagalbos. Dirbdami kartu su kitais specialistais vaikų ortopedai traumatologai gali teikti kokybišką priežiūrą, gerinančią vaikų ir paauglių sveikatą.
Kreiptis į vaikų ortopedą traumatologą reikia dėl šių patikrų:
- Kūdikio apžiūra. Gimus vaikui pirmasis tyrimas – 4–6 savaičių kūdikio klubo sąnario patikra. Konsultacija sudaro fizinė apžiūra ir ultragarsinis tyrimas echoskopu. Be klubo sąnario apžiūros vaikų ortopedas traumatologas atlieka ir kitų sąnarių, kaukolės, stuburo apžiūrą. Atliekant kūdikių ortopedinę patikrą, galima nustatyti kūdikių klubo sąnario ligas ir raidos sutrikimus.
- Antrasis apsilankymas pas vaikų ortopedą traumatologą rekomenduojamas vaikui pradėjus savarankiškai vaikščioti – ištirti čiurnų padėtį. Įgimtas pėdos deformacijas reikia kuo anksčiau gydyti kineziterapija, o prireikus – ir pėdas gipsuoti.
- Trečias apsilankymas rekomenduojamas vaikams nuo trejų metų. Tiriamas skersinių ir išilginių skliautų įdubimas, esant poreikiui rekomenduojame taikyti kineziterapiją ir naudoti ortopedinius batus ar vidpadžius.
- Vaikų ortopedinės apžiūros rekomenduojamos prieš pradedant lankyti mokyklą ir sulaukus septynerių, dešimties ir keturiolikos metų. Vaikų raumenų ir kaulų sistemos raidai įtakos gali turėti fizinio aktyvumo stoka, sunkūs mokykliniai krepšiai, per ilgas sėdėjimas, per ilgas naudojimasis mobiliaisiais įrenginiais, o aktyviai sportuojantiems – vaiko amžiui netinkamas fizinis aktyvumas.
- Stuburo tyrimui tenka svarbus vaidmuo mokyklinio amžiaus vaikų apžiūrose. Jūsų vaikų ortopedas traumatologas gali rekomenduoti kasmet atlikti apžiūrą, kad būtų galima stebėti diagnozuotą skoliozę (stuburo iškrypimą).
Be patikrų, vaikų ortopedas traumatologas sprendžia šias atitinkamos amžiaus grupės vaikų raumenų ir kaulų sistemos problemas:
- nenormali motorinė kūdikių raida;
- stuburo skausmas;
- nenormalus stuburo iškrypimas;
- ydinga laikysena;
- raumenų sąstingis;
- susiaurėjęs rankų, pėdų, stuburo judesių diapazonas;
- kuprota nugara, atsikišęs pilvas;
- netaisyklinga pėdų padėtis;
- netaisyklinga laikysena, asimetrija;
- pėdų, padų skausmas;
- vaikščiojimas pirštų galais.
Po fizinės apžiūros ortopedas gali skirti specialius diagnostinius tyrimus (MRT, KT, rentgeno, ultragarso, laboratorinius tyrimus) tiksliai diagnozei nustatyti.
Vaikų ortopedas stengiasi kuo anksčiau pastebėti įvairias ligas, kad užtikrintų greitą diagnozę ir atitinkamą gydymą.