Čiurnos įtvarai yra medicinos prietaisai, skirti čiurnos sąnariui stabilizuoti ir palaikyti. Čiurnos įtvaras dažniausiai naudojamas skausmui ir diskomfortui malšinti bei pakartotiniam čiurnos sužalojimui išvengti. Čiurnos įtvarai gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų tokių kaip neoprenas, nailonas ar specialaus kompresinio mezgimo audinio. Jie gali būti įvairių dydžių ir formų, kad atitiktų įvairaus dydžio pėdų ir tipų kulkšnies sužalojimus.

Universalus šaldantis įtvaras

48,00 
Universalus šaldantis įtvaras
  • Tinka naudoti ant kelio, kulkšnies, alkūnės ir peties;
  • Ūminės traumos šaldymo terapijai iki 30 minučių.

5 pagrindinės čiurnos įtvarų funkcijos:

  • Suteikia suspaudimą: čiurnos įtvaras gali švelniai spausti čiurnos sąnarį, o tai gali padėti sumažinti patinimą ir uždegimą.
  • Stabilizuoja čiurną: čiurnos įtvaras gali padėti apriboti čiurnos judėjimą ir užkirsti kelią pernelyg dideliam sukimuisi ar riedėjimui, dėl kurio gali atsirasti tolesnių sužalojimų.
  • Pagerina propriocepciją: čiurnos įtvaras gali pagerinti jūsų pėdos padėties ir judėjimo suvokimą, o tai gali padėti išvengti judesių, galinčių sužaloti.
  • Skatina gijimą: čiurnos įtvaras gali padėti jūsų čiurną gyti greičiau ir efektyviau, nes sumažina pernelyg didelį judėjimą ir suteikia atramą.
  • Apsaugo nuo traumų ateityje: Suteikdama atramą ir stabilumą, čiurnos įtvaras gali padėti sumažinti būsimų kulkšnies traumų riziką.

Kaip išsirinkti geriausią čiurnos įtvarą?

Čiurnos traumos yra dažnos, patirti gali bet kas ir įvairiose situacijose. Čiurnos įtvarai yra naudojami traumoms gydyti arba sausgyslių uždegimų skausmui malšinti. Priemonės pasirinkimas yra sudėtingas - Ortopro specialistai siūlo kelių gamintojų čiurnos įtvarus: (Tonus Elast - Latvijos gamintojas, Timago- Lenkijos gamintojas, Mediroyal - Švedijos gamintojas, Sporlastic - Vokietijos gamintojas). Įtvarai skiriasi savo medžiagiškumu, komfortu ir stabilizavimo laipsniu.

Čiurnos įtvarus galima įsigyti internetu arba mūsų parduotuvėse Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Svarbu žinoti, kokio tipo įtvaras reikalingas. Todėl patartina pasikonsultuoti su gydytoju.

4 pagrindiniai čiurnos įtvarų tipai:

  1. Kompresiniai. Kitaip vadinami elastiniai čiurnos įtvarai dažniausiai naudojami lengviems patempimams ir sausgyslių uždegimams gydyti. Šio tipo įtvarai yra pagaminti iš lengvų tamprių medžiagų, kurios neriboja čiurnos mobilumo. Jie skirti apsaugoti sąnarius, pagerinti pusiausvyrą ir sumažinti patinimą. Kompresiniai čiurnos įtvarai taip pat padeda išlaikyti čiurnos sąnarį šiltą ir mažina raumenų sustingimą. Jie gali būti neopreniniai ir megzti, pasižymi oro pralaidumu bei komfortu. Vokietijos gamintojo „Sporlastic“ įtvarai turi silikonines pagalvėles abiejose pusėse, kurios teikia masažo efektą, pagerina kraujotaką ir pagreitiną gijimą. Šie įtvarai ypač patogūs. Gaminys skirtas abejoms kojoms.
  2. Su elastiniais diržais lengvai fiksuojami čiurnos įtvarai. Turi kontaktines (velcro) juosteles. Jais gydomas vidutinio sunkumo patempimas. Suteikia daugiau atramos nei kompresiniai, telpa į batus. Kaip ir kompresiniai įtvarai skirti abejoms kojoms.
  3. Suvarstomi čiurnos įtvarai. Yra stiprios fiksacijos, apriboja sąnario judėjimą iš vienos pusės į kitą, aukštyn ir žemyn, telpa į batus. Jais gydomi stiprūs čiurnos patempimai. Pasirenkami pagal čiurnos apimtį ir batų dydį. Šio tipo čiurnos įtvarus dažniausiai naudoja stiprius patempimus patyrę, tame tarpe ir sportininkai.
  4. Plastikiniai čiurnos įtvarai-batai. Kitaip vadinami „Walker“ įtvarais. Gydytojai dažniausiai juos skiria po achilo at kitų pėdos traumų. Pagaminti iš kieto plastiko ir tvirtinami kontaktiniais (velcro) dirželiais.

Kaip dėvėti čiurnos įtvarus?

Bendra taisyklė, kurios reikia laikytis dėvint čiurnos įtvarus – gaminys privalo būti pakankamai apspaudžiantis ir prilaikantis čiurną, tačiau neturėtų kelti diskomforto ar trukdyti kraujo pratekėjimui.

Čiurnos įtvarai yra naudojami tik pradinėje ūmioje stadijoje, nebent gydytojas rekomenduoja kitaip:

  • Jei naudosite čiurnos įtvarą sportinėje veikloje, dėvėkite tik tol, kol sportuojate.
  • Jei naudojate po patempimo ar lūžio, įtvarą galite nuimti tik einant miegoti.
  • Neturėtumėte ilgai nešioti čiurnos įtvaro, nes poveikis gali būti priešingas tam, kurio tikitės - čiurna susilpnėja ir padidėja pakartotinių traumų rizika.
  • Nustojus dėvėti čiurnos įtvarą, rekomenduojama apsilankyti pas kineziterapeutą, kad sustiprintumėte raumenis, raiščius ir sausgysles. Kitaip trauma gali pasikartoti.
  • Būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, jei čiurna patinusi ar jaučiate skausmą.