Naujienos

Išvargino nuolatinis nugaros skausmas, kuris, atrodo, niekada nepraeis?

Nugaros skausmas

Jūs nesate vieni. Nugaros skausmas yra dažna problema, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje, tačiau gera žinia ta, kad yra sprendimų, kurie padės palengvinti padėtį ir grįžti prie mėgstamų dalykų.

Štai 4 dažniausiai užduodamai klausimai apie nugaros skausmą ir mūsų ekspertų atsakymai, nušviesiantys šią temą ir suteiksiantys daugiau informacijos, kaip atsikratyti problemos.

1. Pastaruoju metu jaučiu nugaros skausmus. Kokios galimos jų priežastys?

Nugaros skausmus sukelia daug kas, įskaitant raumenų įtampą, netinkamą laikyseną, stuburo iškrypimą ar patologines stuburo ligas. Norint sudaryti veiksmingą gydymo planą, labai svarbu nustatyti konkrečią nugaros skausmo priežastį.

2. Ar mankšta gali sumažinti ar numalšinti nugaros skausmą?

Taip, reguliari mankšta, įskaitant jėgos treniruotes, lankstumo pratimus ir nedidelio poveikio aerobinę veiklą, pvz., plaukimą ar vaikščiojimą, sustiprina stuburą palaikančius raumenis, pagerina lankstumą ir sumažinti nugaros skausmo riziką.

3. Ar sumažinčiau nugaros skausmą, pakeitęs gyvenimo būdą?

Be fizinių pratimų, nugaros skausmą padeda sumažinti optimalaus kūno svorio palaikymas, laikysenos korekcija, ergonomiškų baldų ir įrangos naudojimas, hidratacijos palaikymas ir streso valdymas, taikant atsipalaidavimo metodus, tokius kaip joga ar meditacija.

Be to, metus rūkyti pagerėja kraujotaka ir stuburo gijimas.

4. Ar dėl nugaros skausmo turėčiau kreiptis į kineziterapeutą?

Jei jaučiate nuolatinį ar stiprų nugaros skausmą, kuris trukdo jūsų kasdienei veiklai, patartina pasikonsultuoti su kineziterapeutu.

Mūsų kineziterapeutų ir gydytojų (neurologų, neurochirurgų) komanda įvertins jūsų būklę, nustatys pagrindinę nugaros skausmo priežastį ir sudarys individualų gydymo planą, atitinkantį konkrečius jūsų poreikius ir tikslus.