Naujienos

Kodėl ūgtelėję vaikai neturėtų mūvėti bendraamžių dėvėtų batų?

Kodėl ūgtelėję vaikai neturėtų mūvėti bendraamžių dėvėtų batų?

Jei esate tėvai, tikriausiai žinote, kaip greitai Jūsų atžalos išauga visus drabužius, aprangos detales ir apavą. Į klausimą, ar perkate naudotus, taip pat nemažai atsakytų teigiamai, nes tai padeda sutaupyti ir prisidėti prie tvarumo. Be to, taip pat yra labai prasminga ir gera gauti nemokamai iš artimųjų ar draugų.

Deja, tai yra blogas sprendimas, kai kalbama apie batus. Kodėl? Pirkti tinkamus, kurie būtų derama atrama augantiems kaulams, o pėdos jaustųsi patogiai – svarbiausias prioritetas vaiko sveikatai.

2 pagrindinės priežastys, kodėl nereikėtų dėvėti nešiotos avalynės:

1. Batai prisitaiko prie savininko galūnių anatomijos ir eisenos biomechanikos. Kai mūvimas apavas, kuris atitiko kito vaiko pėdų ir čiurnų padėtį, naujojo nešiotojo gali krypti ir formuotis netaisyklingai. Jei ankstesniojo šeimininko čiurnos krypo į išorę ar į vidų, padas, užkulnis ir vidpadis gali būti nusidėvėję, tačiau nebūtinai tai gali matytis.

Jei atžala turi naudotų batų porą, pritaikytą kito vaiko pėdai ir funkcijai, gali būti jaučiams skausmas kelių, blauzdų, kulnų ir pėdų lankų srityse. Taip yra, nes galūnių raumenys turi daugiau dirbti, o jei jie nepakankamai stiprūs, tikėtinos deformacijos.

2. Batai – pagrindinė grybelių ir bakterijų dauginimosi terpė. Šie organizmai mėgsta šiltas, tamsias ir drėgnas vietas, todėl avalynės vidus yra puiki vieta veistis.

Ar žinojote, kad parazitai batuose gali klestėti net ištisus metus? Todėl visada yra rizika, kurią prisiimate, leisdami savo vaikui avėti jau kažkieno mūvėtus gaminius. Ypač pavojinga, jei atsirastų nuospaudų ar kitų odos pažeidimų – rizika bakterinei ar grybelinei infekcijai smarkiai išauga, galima užsikrėsti karpų virusu ir pan.

Išimtis – batai kūdikiams

Dauguma labai mažų vaikų daug nevaikšto ir nebėgioja, todėl jų apavas yra neišnešiotas ir geros būklės. Todėl drąsiai galite rinktis dėvėtus geros kokybės batukus dar visiškai mažoms kojytėms.

7 patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant naujus batus vaikui:

  • Jei yra galimybė, leiskite pasimatuoti parduotuvėje. Paklauskite, kaip jaučiasi, ar niekur neskauda. Žmogaus pėdų dydis didėja tiek stovint, tiek paros metu. Dienos pabaigoje jos yra šiek tiek ilgesnės ir platesnės, o vidutinė suaugusiojo nuo ryto iki vakaro padidėja 4 procentais. Todėl nereikėtų apavo pirkti ryte.
  • Įsitikinkite, kad batai tinkamai priglunda ir turi šiek tiek vietos pėdai paaugti. Tarp priekinės dalies ir ilgiausio piršto palikite maždaug nykščio pločio erdvę.
  • Batų noselė neturėtų būti smailėjanti, kad liktų pakankamai vienos pirštams. Jie neturėtų būti apspausti. Ypač tai būdinga avalynei, skirtai mergaitėms. Kai batai suspaudžia kojų pirštus nenatūralioje padėtyje, tai gali lemti pėdos deformacijų atsiradimą. Jei gaminys turi išimamą vidpadį, pastatykite vaiko pėdą ant vien tik jo – tiek į ilgį, tiek į plotį turi likti laisvos vietos.
  • Pirkite batus, kurie puikiai palaiko pėdų skliautą ir amortizuoja kulną.
  • Rinkitės su lanksčiais padais, nes einant pėda lenkiasi 30-40 laipsniu kampu ties padikauliais.
  • Užkulnis turi palaikyti užpakalinę kojos dalį tiesiai. Einant Achilo sausgyslės turi būti tiesios ir nekryptų į šonus.
  • Niekada nepirkite batų, kurie yra per dideli, nes jie gali būti tokie pat žalingi kaip ir per maži.