Naujienos

Kai yra paskirtas operacinis gydymas, ypač verta išklausyti kelių specialistų nuomonių

Kai yra paskirtas operacinis gydymas, ypač verta išklausyti kelių specialistų nuomonių

Nusprendę įsigyti būstą, mašiną, baldus ar kitus brangesnius namų apyvokos daiktus, dažniausiai to nedarote spontaniškai – renkatės iš kelių variantų, ilgai svarstote ir tik tada priimate sprendimą. Bet ar racionaliai elgiatės, kai tenka pasirinkti gydymosi metodiką?

Praktika rodo, jog daugelis pacientų pasikliauna vienintele rekomendacija. Tuo tarpu Vakarų šalyse populiaru pasitarti su keliais gydytojais ir tik tada nusprendžiama, ką daryti.

Kodėl svarbu sulaukti bent dviejų medicininių išvadų?

Paieškoti alternatyvios nuomonės pacientai neretai pabando internete, tačiau tai beveik negelbsti. Sveikatos apsaugos srityje metodai ir technologijos nuolat tobulėja, o pastaruoju metu ypač tai liečia ortopediją. Sąnarių išsaugojimo terapija ir konservatyvus gydymas per paskutiniuosius 10 metų labai smarkiai pažengė į priekį, todėl traumų bei su amžiumi susijusių degeneracinių pakitimų medicininė kontrolė ženkliai patobulėjo.

Antra ir net trečia specialisto nuomonė visada bus naudinga, nes dažnai yra daugiau nei vienas problemos sprendimas – ir ypač, kai kalbama apie operacinį gydymą.

Kiekvieno gydytojo išsimokslinimas ir darbinė patirtis – skirtingi. Net tuos pačius simptomus jie gali interpretuoti visiškai kitaip.
Pasitarus su keliais, apsvarstomos įvairios gydymosi galimybės ir tai turėtų tapti įprasta praktika, kuri nežeidžia. Dalintis pirmojo gydytojo medicininiais išrašais ir tyrimų rezultatais visiškai normalu.

Gydytojų nuomonės gali skirtis ir net labai reikšmingai

Pacientams svarbu užduoti klausimą, kodėl antras specialistas galvoja kitaip? Gal jis skyrė daugiau laiko tyrinėdamas konkretų atvejį ir turi rimtų priežasčių tokiam verdiktui.

Jei yra sunku nuspręsti, rekomenduojama gauti ir trečią vertinimą. Dažnu atveju pacientas turi savo pasiryžimą taikyti vieną ar kitą metodą, pavyzdžiui, dėl įvairių aplinkybių – ilgesnio nedarbingumo ar panašiai – nenori rinktis operacijos, nors ji būtų ir veiksmingesnė.

Atminkite – galutinis pasirinkimas tik jūsų.