Naujienos

Kokių kompresinių kojinių man reikia?

Kokių kompresinių kojinių man reikia?

JOBST kompresinės kojinės gali patenkinti ir išrankiausius, nepriklausomai nuo dydžių ar formų. JOBST kuria skirtingų suspaudymo lygio gaminius, pasitelkiant specialią mezgimo technologiją, kurioje naudojami tik kvėpuojantys siūlai. Ir visa tai – kad Jums būtų suteikta reikiama pagalba.

Kompresinių kojinių tipai:

Kompresinės kojinės klasifikuojamos pagal suspaudimo lygius:

  • 1 klasės 15-20 mmHg.
  • 2 klasės 20-30 mmHg.
  • 3 klasės 20-30 mmHg.

Universalios 1 klasės kompresinės kojinės:

Universalios 1 klasės kompresinės kojinės sukurtos taip, kad kojos būtų patogiai suspaustos kasdieniam naudojimui. Be to, jog atrodo kaip įprastos, dera tiek su laisvalaikio, tiek su verslo drabužių stiliais. Yra skirtų moterims (JOBST UltraSheer ir JOBST Opaque) bei vyrams (JOBST forMen, JOBST Classic ir JOBST Style).

2-3 klasės kompresines kojinės:

2-3 klasės kompresines kojines įprastai skiria gydytojas. Šie gaminiai labiausiai turi būti aptempiantys aplink pėdos vidurį bei čiurną ir palaipsniui mažiau – kylant į viršų. Dėvint jaučiasi, kad žymiai labiau prigludusios nei įprastos kojinės, todėl jas užsimauti rekomenduojama mūvint pirštines. Taip bus lengviau ir išvengsite įtrūkimų.

Būna įvairių ilgių ir stilių. Dažniausiai dėvimos, kurių ilgis iki kelių, tačiau yra ir iki kirkšnies, pėdkelnių stiliaus, taip pat galima rinktis su atvirais pirštais. Šiais laikais gaminamos iš įvairių medžiagų, spalvų ir raštų, įskaitant drėgmę sugeriančius poliesterio, medvilnės bei merino vilnos mišinius.

Kokie būna kompresinių kojinių dydžiai?

Mūsų kompresinės kojinės yra įvairių dydžių. Taip pat yra galimybė pagaminti pagal specialų individualų užsakymą. Ypač tai aktualu, kai sergama limfedema ir kojų apimtys yra skirtingos, o standartinių gaminių dydžiai netinka.

Technologijoje naudojamas specialus siūlų ir apdailos mišinys, kurio dėka pašalinama drėgmė nuo kūno, užtikrinamas komfortas. Kai kurie gaminiai yra sukurti su specialiu aktyvintosios anglies pluoštu, kuris padeda efektyviai valdyti kvapus.

Kelioninės kompresinės, skirtos ilgoms kelionėms ir skrendant lėktuvu

Keliaujant paprastai reikia ilgą laiką sėdėti. Tokiais atvejais net sveikų asmenų pėdose ir blauzdose gali susikaupti kraujas. Taip pat padidėja trombozės arba kraujo krešulių kojų venose rizika. Kompresinių kojinių dėvėjimas gali padėti išvengti šių būklių. Paprastai, priklausomai nuo sveikatos tam rekomenduojamos 1 klasės (15-20 mmHg) arba 2 klasės (20-30 mmHg) suspaudimo kojinės. Jei žinote, kad laukia ilga kelionė, įsigykite, pavyzdžiui, JOBST Travel Socks. Su jomis atvykę į vietą jausitės sveiki ir žvalūs.

Kompresinių kojinių nauda dirbantiems stovimą darbą

Jei dirbate ilgą laiką stovėdami, kompresinės kojinės bus labai naudingi. Vaikščiojimas iš tikrųjų padeda pagerinti kraujotaką, tačiau žmonėms, kurie stovi darbe (pavyzdžiui, kas dirba gamyklose, parduotuvės kasose), ji gali sutrikti. Dėl to kojose kaupiasi skysčiai, tinsta, pradeda skaudėti. Šios kojinės gali padėti šalinti problemas dėl kraujotakos, taip pat mažina nuovargį, malšina diskomforto jausmą.

Kompresinės kojinės nėščiosioms

Nėštumo metu venos turi transportuoti apie 20% didesnį kraujo tūrį, kad aprūpintų naudingomis medžiagomis augantį vaisių ir tai sukelia daug papildomo streso jų sienelėms. Hormonai, ypač progesteronas, taip pat daro venų raumenis silpnesnius, tuo dar labiau apsunkindami pratekėjimą iš kojų atgal į širdį. Laikui bėgant veninis kraujas ir skystis iš aplinkinių audinių telkiasi būtent kojose. JOBST Maternity produktai yra specialiai sukurti taip, kad gyvenimo kokybė nėštumo metu pagerėtų, o Jūsų kojos taptų lengvesnės.

Bėgiojimo entuziastams ir kitiems sportininkams

Kompresinių kojinių dėvėjimas bėgiojant ar sportuojant gali suteikti vertingą proprioreceptinį grįžtamąjį ryšį ir sumažinti raumenų vibraciją smūgio metu.  Tai apsaugo nuo nuovargio per treniruotes ir po jų. Taip pat gali būti naudojamos po bėgimo ar sporto, siekiant sumažinti pieno rūgšties kaupimąsi blauzdose bei nuovargio jausmą. Dauguma sportinių kompresinių kojinių yra iki kelių ir pagamintos iš prakaitą / drėgmę sugeriančios ir antimikrobinės medžiagos.

JOBST sportinių kompresinių kojinių dėvėjimo privalumai:

  • Laipsniškas suspaudimas padeda pagerinti kraujotaką ir sumažinti patinimą.
  • Minkštas audinys su kvėpuojančiu mezginiu užtikrina aukštą komforto lygį sportuojant.
  • JOBST turi drėgmės valdymo sistemą, kuri skirta pėdų drėgmės kontrolei.
  • Anatomiškai paminkštinta kulną ir suteikia pado atramą.
  • Aktyvintos anglies pluoštas efektyviai kontroliuoja kvapus.
  • Turi itin plokščią kojų pirštų siūlę, todėl patogiau dėvėti.

Individualiai pagamintos kojinės ir kompresinės priemonės

Jeigu Jums buvo diagnozuota pėdos ar kulkšnies opa, edema, lipedema, cukrinis diabetas ar limfedema, kompresinės kojinės yra labai svarbios. JOBST išskirtinumas – individualūs gaminiai, pagal išmatavimus. Tai plokščio mezgimo gaminiai, kurie pritaikyti Jūsų kūno formoms ir leidžiantys laisvai judėti. Integruota unikali medžiagos konstrukcija ir siūlų sudėtis užtikrina optimalų drėgmės valdymą. Aukštos kokybės audiniai pašalina drėgmę ir išlaiko odą sausą, palikdami komfortišką pojūtį visą dieną. Minkštesni verpalai palaiko malonų pojūtį ant odos ir suteikia tvirtą atramą. Speciali mezgimo konstrukcija taip pat padeda suteikti daugiau lankstumo ir komforto.

Norite išbandyti?

Jei manote, kad jums būtų naudinga mūvėti kompresines kojines, užsisakykite https://ortopro.lt/kontaktai/  susitikimą su „Ortopro“ komandos ekspertais jau šiandien. Mūsų specialistai suteiks jums aukščiausio lygio suasmenintą paslaugą, atitinkančią visus Jūsų poreikius.