Naujienos

Ar turėčiau sunerimti, kad mano antras pėdos pirštas ilgesnis už didįjį?

Ar turėčiau sunerimti, kad mano antras pėdos pirštas ilgesnis už didįjį?

Kojų pirštai atlieka esminį vaidmenį, užtikrinant pusiausvyrą ir palengvina judėjimą. Kai kurie žmonės gimsta turėdami antrąjį pirštą ilgesnį už didįjį. Daugumos tai netrikdo, bet pasitaiko, kad būtent dėl šios priežasties kai kam skausmą sukelia batų mūvėjimas, nes trina. Kartais dėl to nejaukiai jaučiasi moterys, avėdamos atviras basutes.

Kokia pagrindinė antrojo piršto ilgio priežastis?

Mortono pirštas – ilgas antrasis pirštas arba graikiška pėda – nėra deformacija. Klasikinės graikų statulos dažnai demonstruoja gražiai išpuoselėtus, ilgus antruosius pirštus, ir tai tik – įprastos pėdos formos kitas variantas. Visiškai natūralu, kad antrasis pirštas išsikiša toliau nei didysis. Ši būklė yra genetiškai paveldima ir pasireiškia nuo 20 iki 30 procentų gyventojų.

Kokios dėl to galimos problemos?

Daugeliu atvejų ilgas antrasis pirštas nesukelia jokių fizinių, medicininių ar eisenos komplikacijų. Tačiau kai kuriems, ilgą laiką dėvint netinkamą avalynę, gali kilti rimtų nepatogumų.

Turintiems Mortono pirštą, didesnė apkrova tenka būtent jo sąnariui, todėl ilgainiui jis tampa itin jautrus skausmui. Šis papildomas spaudimas taip pat sukelia ir kitų pėdų negalavimų: susiformuoja nuospauda, vystosi artrozė, daroma įtaka eisenai,
atsiranda čiurnos ir kelio skausmai
.

Jei dėl nepritaikytos batų formos antrasis pirštas nuolat trinasi, dažnai formuojasi plaktukinė deformacija, o vidurinis piršto sąnarys įlinksta ir laikui bėgant būklė gali tapti sunkiai gydoma.

Pasirūpinkite savo pėdomis ir išvenkite skausmo

Visų pirma, jei turite Mortono pirštą, jūsų avalynė turėtų tinkamai atitikti ilgį, kad pirštas nesideformuotų.

  • Pirkite batus su plačia priekine dalimi, venkite su smailiomis noselėmis;
  • reguliariai prižiūrėkite bet kokias pirštų nuospaudas;
  • norėdami sumažinti apkrovą, tenkančią antro piršto sąnariui, galite į savo avalynę įsidėti ortopedinius vidpadžius. Pastarieji pakelia didžiojo piršto padikaulio lygį iki antrojo padikaulio lygio, sumažina krūvį ir tinkamai sureguliuoja pėdos padėtį.