Naujienos

Patempti čiurnos raiščiai: ką daryti?

Ortopro Čiurnos raiščių patempimas

Patempti čiurnos raiščiai – dažna trauma ne tik tarp sportininkų, bet ir nesportuojančių žmonių, kadangi taip susižeisti labai paprasta. Netaisyklingai pastatėte koją, paslydote, suklupote lipdami laiptais – visa tai gali baigtis nuo keturių iki šešių savaičių gydymo. Moterims, nešiojančioms aukštakulnius, reikėtų būti ypač atidžioms; kuo didesnis kulnas, tuo didesnė traumos tikimybė.

Manau, kad pasitempiau čiurną – ką toliau daryti?

Jeigu nikstelėję koją jaučiate ūmų, sunkiai tveriamą skausmą, pastebite poodines kraujosruvas bei čiurnos tinimą, geriausia nedelsiant kreiptis į gydytoją ortopedą. Jis atliks reikiamus tyrimus ir, nustatęs čiurnos raiščio patempimą, skirs gydymą.

Čiurnos patempimas pirmiausia gydomas koją sutvirtinus elastiniu bintu arba įtvaru, kad būtų numalšintas skausmas ir patinimas. Svarbu traumuotą vietą bintu neapjuosti per stipriai, kadangi tokiu atveju galite padidinti skausmą ar suintensyvinti kraujosruvas.

Antra, patinusią vietą reikėtų pašaldyti. Šaldymas ypač svarbus 48 valandas po traumos. Trečia, pirmas dvi paras taip pat būtina sumažinti krūvį, tenkantį čiurnai, taigi siūloma ilsėtis, kuo mažiau judėti. Galų gale, koją patartina laikyti šiek tiek pakėlus, nakčiai galima po ja pasidėti pagalvę.

Čiurnos raiščio patempimas – kaip to išvengti?

Jeigu sportuojate, nepamirškite apšilimo, kuris padės išvengti ne tik čiurnos, bet ir kitokių traumų. Neapleiskite tempimo pratimų – kelios minutės ir galbūt apsaugosite save nuo pusantro mėnesio šlubavimo. Be to, pasirūpinkite tinkama, patogia avalyne.

Žinoma, nuo traumų negalime būti apsaugoti šimtu procentų, tačiau, įdėjus pastangų, įmanoma to išvengti. Atminkite, kad atidumas, atsargumas gėdos nedaro.

UAB „Ortopro“ siūlo aukštos kokybės įtvarus ir tvarsčius. Kadangi įmonė bendradarbiauja su Valstybine ligonių kasa, dalis arba visa kaina ortopedinėms priemonėms yra kompensuojama atsižvelgiant į paciento socialinę padėtį bei diagnozę.