Naujienos

Šiuolaikinė kineziterapija (gr. κίνηση – judesys + θεραπεία – gydymas) – gerokai daugiau nei įsivaizduojame: gali padėti išvengti streso ar net pakeisti vaistus nuo skausmo

Šiuolaikinė kineziterapija (gr. κίνηση - judesys + θεραπεία - gydymas) – gerokai daugiau nei įsivaizduojame: gali padėti išvengti streso ar net pakeisti vaistus nuo skausmo

Tai viena iš pagrindinių reabilitacijos priemonių, kai tinkami judesiai padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų bei raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Kineziterapija gali būti naudojama gydyti tokias ligas kaip sporto traumos, stuburo ligos, artritas ir kt. Sudarant kineziterapijos priemonių individualų planą, „Ortopro“ medikai įvertinta ne tik bendrą paciento savijautą, biosocialinių funkcijų sutrikimus, bet ir sužalotų organų ar darinių situaciją.   

Gali sumažinti skausmą malšinančių vaistų poreikį

Milijonai žmonių kasdien kovoja su bloga savijauta. Daugelis pasikliauja nuskausminančiais vaistais, kiti renkasi tokius metodus kaip kineziterapija, tai yra, gydymo formą, kai naudojami fiziniai pratimai, tempimai ir įvairios kitos terapijos, padedančios reabilitacijai, traumų prevencijai ir skausmo malšinimui. Taip pat tai gali padėti pagerinti kraujotaką, lankstumą ir judesių diapazoną.

Kineziterapijos kursas – tai puiki alternatyva ilgalaikį skausmą malšinantiems vaistams. Be to, skirtingai nuo pastarųjų nesukelia šalutinio poveikio organams ar vidaus sistemoms. Ir svarbiausia – gydo skausmo priežastį.

Nuskausminamieji yra labai naudingi tik tam tikromis aplinkybėmis, pavyzdžiui, po operacijos ar traumos.

„Kineziterapija yra daug daugiau nei skausmo malšinimas. Visapusiškai bendradarbiaujame su savo pacientais, siekdami nustatyti pagrindinę jų diskomforto priežastį, kad galėtume pateikti aiškų, lengvai įgyvendinamą gydymo planą, skirtą pašalinti skausmo priežastį ir grąžinti judėjimo laisvę bei turėtą gyvenimo kokybę. Kuo žmogus sveikesnis, tuo labiau atsipalaidavęs. Terapija gali padėti išmokti atsipalaiduoti ir tuo pačiu valdyti bet kokį patiriamą stresą“, – sako „Ortopro“ klinikos kineziterapeutas Mantas Aleckūnas  

Fiziniam aktyvumui gerinti, skausmui mažinti, jėgoms bei lankstumui didinti, gijimui skatinti taikomas ir gydomasis masažas. Dažnai jis skiriamas, siekiant pagerinti raumenų jėgą, elastingumą, judesių diapazoną ir išlyginimą. Tai taip pat naudingas gerinat pusiausvyrą, koordinaciją ir laikyseną, leidžia išvengti traumų.

Biomechaniniai tyrimai – sistemingai ir efektyviai judesio analizei

Konsultacijos metu „Ortopro“ medikai vertina pacientų fizinę būklę: analizuoja laikyseną, viso kūno raumenų veiklos ypatumus, naudoja funkcinius testus, manualinį raumenų testavimą, vertina pusiausvyrą ir koordinaciją, kasdienę ergonomiką.

Nustačius sutrikimus, yra parenkamas gydymo planas, kurį sudaro įvairūs pratimai, mankštos, taikant pagalbines priemones, ar kombinacijas su masažais. Taip pat suplanuojama mankštų namuose programa. Esant indikacijoms ar pacientui pageidaujant, profilaktiškai atliekamas 3D judesių biomechanikos tyrimas pasitelkiant QualisysMoCap sistemą. Tai  – inovatyvus kūno judesių vertinimo būdas, pagrįstas pažangiomis technologijomis, preciziškais biomechaniniais tyrimais ir diagnostika. Išmani įranga fiksuoja ant kūno kontrolinių taškų esančių žymeklių, atspindinčių infraraudonuosius spindulius, judėjimo trajektorijas, greičius, pagreičius bei atramos reakcijos jėgas. Judesiai filmuojami, o gauti rezultatai perkeliami į virtualią erdvę ir tiriami specialisto kineziterapeuto, kuris pateikia išvadas bei rekomendacijas.