Vidpadžiai, dar vadinami supinatoriais, yra specialūs avalynės įdėklai, skirti koreguoti biomechaninius pėdos sutrikimus. Jie gerina taisyklingą ėjimą, stovėjimą ir bėgimą, užtikrina pėdos atramą bei padeda sumažinti diskomfortą ar skausmą.
Individualiai pagaminti naudingi, jei turite plokščias pėdas, artritą, bursitą, plantarinį fasciitą ir kitas galūnių ligas ar deformacijas. „Ortopro“ klinikos gamybos paprastai veiksmingai tarnauja keletą metų.
Deja, net aukščiausios kokybės vidpadžius galiausiai tenka keisti. Dėl šios priežasties, neabejotinai, svarbu žinoti savo įdėklų naudojimo trukmę ir į ką atsižvelgti jiems susidėvėjus. Mūsų rekomendacijos gali padėti nuspręsti, kada reikia atsisakyti senųjų ir kada jie tampa nebeveiksmingi.
Žinoma, ne visada paprasta suprasti, kada jau laikas įsigyti naujus. Nors įprastas individualus avalynės įdėklas gali tarnauti vidutiniškai 2–3 metus, ne kiekvienas atvejis yra tipiškas. Kai kuriems žmonėms juos reikia keisti kasmet, o kiti gali naudoti daugiau nei penkmetį.
5 požymiai, kurie praneša, kad reikia atsinaujinti:
- Pėdos ar čiurnos vėl pradėjo skaudėti. Tai aiškus signalas, kad vidpadžiai prarado savo gerąsias savybes. Be to, jei kilo problemų dėl kelių, klubų ar nugaros, tai taip pat gali reikšti, kad laikas pasikeisti šias medicinines priemones naujomis.
- Vidpadžių amžius. Įvertinkite savo batų įdėklų naudojimo trukmę, kad sužinotumėte, ar jie vis dar tinkami. Pavyzdžiui, iš pusiau minkštos medžiagos, pagaminti ortopediniai vidpadžiai gali tarnauti šiek tiek ilgiau nei, pagaminti iš labai minkštos. Nuo to, kaip dažnai nešiojate, taip pat priklauso, kiek laiko jie tarnaus. Apskritai, daugumai mūsų pacientų, turinčių ortopedinius vidpadžius, rekomenduojama juos nešioti visada. Tačiau kai kuriems patariama nešioti tik per tam tikrą ūminį ligos periodą ar tam tikrai veiklai, pavyzdžiui bėgiojant, dirbant ir panašiai. Jei nenaudosite nuolat, tarnaus ilgiau.
- Avalynės padų nusidėvėjimo požymiai. Vienoje pusėje labiau susinešioję batai gali reikšti blogą pėdų išlyginimą arba nevienodą svorio pasiskirstymą. Patikrinkite savo padus, kad nustatytumėte, ar nėra netolygaus nusidėvėjimo požymių, ir kreipkitės į mūsų specialistus, jog šie įvertintų vidpadžių būklę.
- Vidpadžiai atrodo seni. Vienas požymis, kad batų įdėklų veiksmingumas mažėja ir jie nebegali palaikyti pėdų, yra nusidėvėjimas. Patikrinkite, ar vidpadžiuose nėra įtrūkimų, suplonėjimų, kojų pirštų ir kulno žymių įspaudų, kurie aiškiai rodo, kad tarnavimo laikas baigiasi.
- Kiti reikšmingi pakitimai. Dėl gyvenimo būdo permainų dažnai tenka įsigyti naujus vidpadžius. Dėl kūno pokyčių, tokių kaip nėštumas, svorio padidėjimas ar pėdų ir čiurnų traumos, taip pat gali tekti užsukti į ortopedinių prekių parduotuvę. Be to, kaip ir galima tikėtis, žmonių, kurie daug laiko praleidžia stovėdami ar vaikščiodami (ar net bėgiodami ir šokinėdami), vidpadžiai nusidėvės greičiau nei tų, kurie dažniausiai sėdi.
Mūsų „Ortopro“ ortopedijos centruose Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose galite įvertinti savo medicininių priemonių būklę.