Naujienos

Geriausi kelio įtvarai ir Jūsų pasirinkimo vadovas

Geriausi kelio įtvarai ir Jūsų pasirinkimo vadovas

Dažniausiai renkantis kelio įtvarą kylą įvairūs klausimai. Kaip žinoti, koks kelio įtvaras jums tinka? Ar jūsų gydytojas arba kineziterapeutas rekomendavo kokį kelio įtvarą rinktis jūsų sužalojimo atveju?

Kelio įtvarai padeda palaikyti ir apsaugoti kelius. Jie yra skirti konkrečiam atvejui ir dėl to skirtingais atvejais veikia skirtingai. Kelių įtvarai padeda riboti tam tikrus judesius, kurie gali sukelti jūsų negalavimo ir (arba) skausmo paūmėjimą.

Skirtingoms kelio traumoms yra skirtingų tipų įtvarų. Kelio įtvarai būna skirtingo stabilizavimo laipsnio, vieni suteikia didesnę atramą, o kiti skirti tik tam tikriems judesiams apriboti.

Kaip veikia kelių įtvarai?

Kelio skausmų būna įvairių. Kad ir kokia būtų jūsų kelio trauma (plyšę raiščiai, menisko plyšimas, girnelės problemos ar net artritas), yra kelio įtvarų, kurie gali padėti! Žemiau išvardinsime įvairius kelio įtvarų tipus, apibūdinsime, kaip jie veikia, kokių traumų reabilitacijai dažniausiai naudojami, nusakysime kiekvieno privalumus ir trūkumus.

Esama įvairių tipų įtvarų, skirtų įvairioms kelio traumoms. Kelio įtvarai būna skirtingo stabilizavimo laipsnio, vieni suteikia daugiau atramos, kiti skirti tik tam tikriems judesiams riboti.

4 atvejai, kai yra naudojami kelio įtvarai:

  1. Sveikstant po traumos, pvz., patempimo, raiščio plyšimo. Kelio įtvaras padeda palaikyti gyjantį kelį, riboti jo judesių amplitudę. Tai gali sumažinti skausmą ir paskatinti gijimą.
  2. Skausmo malšinimui. malšinimas: kelio įtvaras gali sumažinti tam tikrą apkrovą judant, pvz., einant ar tūpiant, ir šitaip sumažinti kelio skausmą, kurį sukelia tokios ligos kaip osteoartritas.
  3. Kelio stabilumo gerinimui. Žmonėms, patyrusiems sužalojimus, sukeliančius kelio nestabilumą, kelio įtvaras gali suteikti papildomos atramos ir apsaugoti kelį.
  4. Pagalbai po operacijos. Po kelio operacijos gydytojas gali paskirti kelio įtvarą, kad užtikrintų kelio atramą, stabilumą ir judesių ribojimą – tai, kas reikalinga reabilitacijos ir gijimo metu.

Kelio įtvarų tipai:

  • Kompresiniai užmaunamieji kelio įtvarai. Užmaunamieji kelio įtvarai yra vieni iš labiausiai paplitusių. Jie minkšti ir lankstūs ir „slankioja“ keliu kaip vamzdis. Šie įtvarai naudojami sąnariui suspausti, užtikrindami papildomą apsaugą neleidžia keliui įsiskausti. Daugelis pacientų šio tipo įtvarus naudoja nesunkių traumų atveju, nes jie patogesni ir mažiau varžo. Šie įtvarai naudojami esant nestipriam kelio skausmui, juos rekomenduojama užsimauti tik tam tikros fizinės veiklos metu. Jie taip tinka patinusiems keliams, nes pasižymi kompreso poveikiu.
  • Kelio įtvarai su šoninėmis atramomis. Šio tipo kelio įtvarai turi tvirtas šonines plokšteles, kurios suteikia tvirtesnę atramą. Šios plokštelės yra išimamos ir gali būti naudojamos pagal poreikį, todėl šie įtvarai universalesni. Dar jie turi ir nuimamus arba pagal poreikį naudojamus dirželius, užtikrinančius tvirtesnę atramą ir geresnį įtvaro prigludimą. Šie įtvarai naudojami esant nestipriam skausmui ir nedideliam kelio nestabilumui.
  • Kelio įtvarai su nereguliuojamaisiais lankstais. Šio tipo įtvarai užtikrina šoninę atramą ir neleidžia kelio sąnariui krypti į šonus. Dažniausiai naudojami, kai kelio sąnarys nestabilus, sergant osteoartritu ar lėtinėmis neurologinėmis ligomis.
  • Kelio įtvarai su reguliuojamo kampo lankstais. Šio tipo įtvarai užtikrina maksimalią atramą ir riboja kelio sąnario judesių diapazoną. Skiriami pacientams, patyrusiems sunkesnius sužalojimus ir po operacijų, siekiant suteikti keliui daugiau atramos ir apsaugos. Šie įtvarai dažniausiai nešiojami tam tikrą laiką, o judesių amplitudę galima užfiksuoti. Įtvarų su lankstais trūkumas tas, kad jie dideli ir nepatogūs.

Šie įtvarai naudojami tik gydytojui rekomendavus po kelio raiščių traumų, menisko operacijų, kitų sunkesnių traumų.

Kelio įtvarai, skirti konkrečios vietos problemai gydyti:

Tai – juostelės tipo kelio įtvarai, skirti šiems atvejams:

  • Osgudo-Šlaterio sindromo;
  • „Šuolininko kelio“;
  • Girnelės uždegimo.

Kiek laiko reikia dėvėti kelio įtvarus?

Kiek laiko turėtumėte nešioti kelio įtvarą, priklauso nuo jūsų negalavimo (traumos), skausmo lygio ir galbūt gydytojo nurodymų. Esant silpnam, bet ilgai užsitęsusiam skausmui, įtvarą galima nešioti tik fizinės veiklos metu. Tai reiškia, kad ortopedinis įtvaras yra tik papildoma priemonė, ištisus metus naudojama tik tam tikru laiku. Vidutinio ir stipraus skausmo atvejais, kelio įtvaras gali būti dėvimas nuo 2 savaičių iki kelių mėnesių, atsižvelgiant į konkretų sužalojimą, bet pagal gydytojo rekomendacijas. Labai svarbu, kad įtvaras būtų patogus, tinkamo dydžio ir pralaidus orui, taigi nekeltų jokio diskomforto sveikstant ir kasdieniame gyvenime.

Naudodami kelio įtvarą taip pat turėtumėte atlikti kineziterapeuto ar gydytojo nurodytus pratimus, nes sąnariui ir raumenims mažiau judant kyla pavojus sąnario amplitudei sumažėti ir raumenims susilpnėti.

Jei patyrėte kelio traumą ar jaučiate nuolatinius skausmus, arba norite sužinoti, koks kelio įtvaras jums labiausiai tinka, mūsų „OrtoPro“ komanda pasirengusi padėti.